AZS Białystok na razie niegościnny

Białystok. W pierwszym dniu turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku gospodynie odniosły dwa zwycięstwa.

Akademiczki pokonały po 2:1 znakomite zespoły: Aluprof Bielsko-Biała i Organikę Budowlanych Łodź. W turnieju każdy mecz trwa trzy partie. Za takie wygrane białostoczanki otrzymały po dwa punkty.

Podopieczne Wiesława Czai grają z tylko jedną nominalną środkową, Dominiką Kuczyńską. Jako druga zawodniczka na tej pozycji z powodzeniem występuje Daiana Muresan. Na ataku, w spotkaniu z Organiką zastąpiła ją Anna Klimakowa z Urałoczki Jekaterynburg. Najbliższe dni pokażą czy nie okaże się ona nowym wzmocnieniem zespołu. Złą wiadomością jest natomiast kontuzja kolana Branki Nikić. Serbka, która do grudnia miała potwierdził swoją przydatność do zespołu, pechowo spadła na parkiet po ataku. Możliwe, że uszkodziła więzadła w kolanie.
W niedzielę o godz. 10. Aluprof zagra z Organiką, a o 12. AZS z Atomem Trefl.

Wyniki turnieju:
AZS Białystok- BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:1 ( 25:22, 18:25, 25:22 )
Atom Trefl Sopot - Organika Budowlani Łódź 3:0 (25:22, 25:23, 25:13)
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:23, 28:26, 25:15)
AZS Białystok - Organika Budowlani 2:1 (18:25, 25:20, 25:22)
Tabela: 1. Aluprof - 4 pkt (sety 4:2), 2. AZS 4 (sety 4:2), 3. Atom Trefl - 3, 4. Organika - 1 pkt.