AZS znów ostatni w PlusLidze Kobiet

Aluprof wziął rewanż za porażkę 2:3 w Białymstoku
Aluprof wziął rewanż za porażkę 2:3 w Białymstoku A. Chomicz
AZS Białystok przegrał w Bielsku-Białej z Aluprofem 1:3.

Nasz zespół wystąpił bez najlepszej w ostatnich meczach Dominiki Kuczyńskiej. Dzień przed spotkaniem na treningu doznała kontuzji stawu skokowego. W wyjściowym składzie zastąpiła ją 18-letnia Anna Łozowska. W związku z tym na środku mieliśmy dwie "osiemnastki", bo Sinead Jack jest rówieśniczką Łozowskiej.

Mimo to w pierwszym secie akademiczki prowadziły 10:7. Po przerwie, o którą poprosił trener gospodyń Mariusz Wiktorowicz, bielszczanki odrobiły straty. Na drugą przerwę techniczną to one schodziły z prowadzeniem - 16:14. Zacięta walka trwała jeszcze do stanu 20:18, potem punkty zdobywał już tylko BKS.

W drugim secie gospodynie prowadziły 12:4. AZS nie poddawał się i stopniowo zmniejszał przewagę rywalek. Po serii akcji Dominiki Sieradzan białostoczanki wyrównały na 16:16. Niestety, znów zatrzymały się na 18. punkcie. Od stanu 18:18 zrobiło się 22:18 dla BKS-u i było po secie.

Wszystko wskazywało na dziewiąte, tym razem łatwe, zwycięstwo bielszczanek z rzędu (licząc ligę i europejskie puchary). AZS nie chciał jednak dać za wygraną. Czwartego seta akademiczki zaczęły bardzo dobrze, a rywalki częściej się myliły. AZS uciekł na 6 punktów (13:7), a po autowym ataku Natalii Bamber-Laskowskiej na 7 (15:8). Łatwy triumf do 16 dał nadzieję na jakąś zdobycz. Ta prysła jednak już na początku czwartej partii. Już na pierwszej przerwie technicznej akademiczki "leżały na deskach", bo było 8:1 dla gospodyń.

Niestety, to dzień fatalnych wiadomości dla AZS-u. Do dwóch pierwszych - kontuzji Kuczyńskiej i porażki w Bielsku-Białej doszło zwycięstwo Stali Mielec na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza, i to 3:1. "Stalówki" znów wyprzedziły AZS, w dodatku zdobywając trzy punkty na boisku jednej z najsilniejszych drużyn ekstraklasy.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - AZS Białystok 3:1 (25:18, 25:19, 16:25, 25:15)

BKS Aluprof: Kaczorowska (15 pkt), Crimes (8), Bamber-Laskowska (11), Vindevoghel (5), Wojtowicz (8), Wołosz (7), Banecka (libero) oraz Frąckowiak (1), Pelc, Tamari (libero), Lichtman, Ciaszkiewicz (5).

AZS Białystok: Łozowska (8), Sieradzan (13), Kruk (7), Jack (10), Muhlsteinova (1), Kowalenko (7), Jack (10), Durajczyk (libero) oraz Cabajewska (1), Thompson, Sizowa.