„Bądź EKO na co dzień”. 23 kwietnia odwiedź Atrium Biała. Przynieś makulaturę i plastik - dostaniesz sadzonki drzew!

Akcja specjalna Bądź Eko na codzień
pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne
23 kwietnia w Atrium Biała w Białymstoku odbędzie się finał akcji „Bądź EKO na co dzień”. Zbiórka makulatury i plastiku, które będzie można wymienić na sadzonki drzew przygotowane przez Nadleśnictwo Knyszyn. Nie zabranie atrakcji i warsztatów edukacyjnych dla dzieci. Zapraszamy!

Na uczestników czeka 2000 sadzonek, a dzieci będą mogły bawić się pod opieką animatora. Kwota z odsprzedaży zebranych odpadów zostanie przekazana na cel charytatywny.

To okazja do zrobienia czegoś dobrego dla naszej planety, a także osób chorych na białaczkę - podopiecznych Fundacji Naszpikowani. Wystarczy zbierać nadające się do recyklingu odpady - tj. makulaturę, plastikowe nakrętki i butelki - a następnie przynieść je 23 kwietnia do centrum handlowego Atrium Biała przy ul. Miłosza 2 w Białymstoku. Głównym punktem trwającego w godz. 11:00-17:00 wydarzenia pod hasłem „Bądź EKO na co dzień” będzie wymiana odpadów na sadzonki drzewek i krzewów, które przygotuje Nadleśnictwo Knyszyn.

Do rozdania będzie 2000 roślin - m.in. sosny, świerki, dęby, olsze i brzozy, a także bukszpan, mahonia, berberys, pigwowiec, ligustr i żywotnik.

Warunkiem zdobycia sadzonki jest przekazanie:

  • od 10 do 20 butelek lub od 20 do 30 nakrętek, lub od 1 kg do 3 kg makulatury – uczestnikowi akcji przysługuje 1 sadzonka
  • od 21 do 30 butelek lub od 31 do 60 nakrętek, lub powyżej 3 kg do 5 kg makulatury – 2 sadzonki
  • od 31 do 40 butelek lub od 61 nakrętek do 100 nakrętek, lub powyżej 5 kg do 7 kg - 3 sadzonki
  • powyżej 40 butelek lub powyżej 100 nakrętek, lub powyżej 7 kg makulatury – 4 sadzonki.

Wymiana potrwa do wyczerpania zapasów. Jeden uczestnik może otrzymać maksymalnie 4 sadzonki.

Atrakcje dla dzieci i kreatywne warsztaty ekologiczne

Kwota z odsprzedaży zebranych odpadów zostanie przekazana przez firmę recyklingową Fundacji Naszpikowani. Ta podczas eventu poprowadzi swój kiermasz, a Nadleśnictwo Knyszyn przygotuje na swoim stoisku niespodziankę dla maluchów.

Oprócz tego planowany jest szereg innych atrakcji i animacji dla dzieci - m.in. malowanie kartonowych domków, zabawa chustą oraz wizyta postaci z bajki.

Kreatywne warsztaty - co zrobić ze śmieciami?

Ponadto, dzieci będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach eko. Dzięki udziałowi w zajęciach przekonają się, że segregacja odpadów może być doskonałą zabawą, a śmieci i niepotrzebne rzeczy można wykorzystać do stworzenia maskotek, biżuterii lub osłonek na kwiaty.

„Na warsztat” trafią:

  • Godz. 11:00-12:00 - stare ubranka dzieci
  • Godz. 12:00-13:00 - zużyte słoiczki
  • Godz. 13:00-14:00 - plastikowe doniczki
  • Godz. 14:00-15:00 - stare butelki
  • Godz. 15:00-16:00 - nakrętki.

Jednocześnie w warsztatach może uczestniczyć do 16 osób.

To jednak nie wszystko. Pasjonaci nowoczesnej motoryzacji, zwłaszcza aut, które są tworzone z myślą o bezemisyjnej jeździe, będą mogli podczas eventu obejrzeć najnowsze elektryczne modele marek Cupra i Ford. Dealer obu marek - firma Biacomex - zaprezentuje Cuprę Born, pierwszy w 100% elektryczny samochód marki. Drugim autem będzie Ford Mustang Mach-e, który osiąga prędkość 100 km/h w 3,7 s.

Celem akcji jest promocja ekologii i umocnienie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Serdecznie zachęcamy do udziału!

„Bądź EKO na co dzień”. 23 kwietnia odwiedź Atrium Biała. Przynieś makulaturę i plastik - dostaniesz sadzonki drzew!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna