Barcelona - Sevilla 2:0. Finał Pucharu Króla 2016 online: Bramki, skrót, wynik

Tomasz Biliński, msz, x-news
Finał Pucharu Króla 2016: Barcelona - Sevilla 2:0. Skrót meczu, bramki i wynik online. Transmisja z 22.05.2016 w Internecie.

Po tryumfie w Pucharze Króla kibice FC Barcelona do samego rana świętowali zdobycie trofeum. Zobacz zdjęcia rozradowanych fanów Dumy Katalonii.

Barcelona - Sevilla. Transmisja online Finału Pucharu Króla 2016. Zobacz bramki i skrót

Piłkarze Sevilli przegrali po dogrywce w finale Pucharu Króla 0:2 z Barceloną, mimo że od 36. do 90. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. -Te wszystkie finały krajowych pucharów, rozgrywane na koniec sezonu, pokazują, że drużyny nie grają już tak widowiskowo i otwarcie. Raczej jest to kalkulacja... W przypadku Sevilli mieliśmy do czynienia z tym samym. Dla nich najważniejsze było zwycięstwo w Lidze Europy i choć Grzegorz Krychowiak mówił, że czeka ich kolejny ważny finał, to chyba mieli z tyłu głowy, że swoje w tym sezonie już zrobili - powiedział w rozmowie z x-news Kamil Kosowski, były piłkarz m.in. klubów Primera Division, ekspert nc+.

Po 90 minutach finałowe rywaliazacji na stadionie Atletico w Madrycie był bezbramkowy remis. Od 36. minuty Barcelona grała w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Javier Mascherano. Mimo blisko godzinnej gry w przewadze, zespół Sevilli nie potrafił tego wykorzystać i zdobyć bramki.

Finał Pucharu Króla 2016: Barcelona - Sevilla 2:0. Transmisja online w Internecie 22.05.2016

- Scenariusz finału okazał się dla nas bardzo trudny. Gra w osłąbieniu wymagała od nas większego skupienia w defensywie. Udało nam się jednak załatać dziury, które wyniknęły ze straty Mascherano. Jestem dumny, kibice też powinni, z tego, jak udało nam się poradzić z tą sytuacją - ocenił Luis Enrique.

Składy wyrównały się w doliczonym czasie gry. Drugą żółtą kartką został ukarany Ever Banega i został wyrzucony z boiska. Natomiast w dodatkowych minutach dogrywki najpierw za faul, a po chwili za niesportowego zachowanie dwie żółte kartki i czerwoną otrzymał Daniel Carrico. Po tej sytuacji Barcelona przeprowadziła akcję, którą golem zakończył Neymar. Wcześniej, w 97. minucie, na prowadzenie mistrzów Hiszpanii wyprowadził Jordi Alba. To 28. Puchar Króla, zdobyty przez ekipę z Katalonii i siódmy raz w historii, gdy kończy rozgrywki w podwójnej koronie.

Barcelona Sevilla online. Finał Pucharu Króla 2016. Mecz online, bramki, skrót, wynik

- To było spektakularne zakończenie sezonu. Zdobyliśmy cztery trofea z sześciu możliwych. Nie musimy nic nikomu udowadniać, mamy zespół złożony z mistrzów. Nie mam też pretensji do zawodników, zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach byłoby właściwie niemożliwe - podsumował Luis Enrique, który jako szkoleniowiec Barcelony sięgnął już po siedem z dziewięciu możliwych trofeów.

Całe spotkanie rozegrał Grzegorz Krychowiak. Pomocnik Sevilli i reprezentacji Polski w dogrywce został ukarany żółtą kartką