Bestios wygrał w derbach regionu. Porażka w końcówce Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka

Bestios Białysto0k (niebieskie stroje) pokonał SPR Nowe Piekuty 28:25
Bestios Białysto0k (niebieskie stroje) pokonał SPR Nowe Piekuty 28:25 Wojciech Wojtkielewicz
W drugoligowych derbach regionu piłkarzy ręcznych Bestios Białystok pokonał na własnym parkiecie SPR Nowe Piekuty 28:25. Niestety na wyjeździe przegrał Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka z Padwą II Zamość 21:23.

W pierwszym meczu derbowym górą był zespół SPR Nowe Piekuty pokonując Bestiosa Białystok 33:25. W sobotę odbył się rewanż, w którym białostocka drużyna pokonała u siebie ekipę z Nowych Piekut 28:25.

Derbowe spotkanie, rozegrane w hali SP 50, było bardzo wyrównane. Pierwszą połowę zakończyli zwycięstwem piłkarze ręczni z Białegostoku 15:12. Jeszcze w 16 minucie był remis 7:7 i od tego momentu gospodarze uciekli rywalom na trzy bramki.

Po przerwie goście doprowadzili do wyrównania 20:20, a po trafieniu Arkadiusz Gumieniaka w 33 minucie objęli nawet prowadzenie 21:20. Z kolei na 9 minut przed końcem o jedną bramkę lepszym był Bestios. Bramkę rzucił Karol Szczepański i było 23:22. W 56 minucie białostoczanie utrzymywali jednobramkową przewagę 26:25, którą jeszcze powiększyli po skutecznych akcjach Mateusza Puchalskiego i Carlosa Meiry. Bestios wygrał 28:25.

Także do ostatniej minuty ważyły się losy spotkania Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka z rezerwami Padwy Zamość. W 52 minucie spotkania, po dwóch bramkach Bartosza Prusko, Szczypiorniak wygrywał 20:19. Na trzy minuty przed ostatnią syreną był remis 21:21. Niestety, w ostatnich dwóch minutach Mateusz Czerwonka z Zamościa dwukrotnie pokonał bramkarza Szczypiorniaka zapewniając gospodarzom wygraną 23:21.

Padwa II Zamość - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 23:21 (14:10)
Szczypiorniak: Kiedysz, Maksimowicz - Kosakowski 1, Płoński 4, Prusko 4, Dziemach 2, Lewkowicz 2, Kowalczyk 7, Konstańczuk 1, Zakrzewski, Tryzna, Romotowski, Antonik.

Bestios Białystok - SPR Nowe Piekuty 28:25 (15:12).
Bestios: Jackowski - Meira 6, Szczepański 3, Kusotek 3, Arriola Legaristi 4, Gawza 5, Puchalski 6, Łapiński 1.
SPR Nowe Piekuty: Niesterowicz - Gumieniak 4, Piekutowski 3, Pruszyński 8, Kostro 1, Filipiuk 1, Nogal 4, Bartosiak 4, Porzeziński, Broniek.

Inny wynik: Olimpia Biała Podlaska - Agrykola Ochota Warszawa 29:29 karne: 3:4.

1. UMKS Trójka Ostrołęka 11 27 331:293
2. AZS UMCS Lublin 9 24 305:231