Bezsilne siatkarki Pronaru Zeto Astwa AZS

(miłk)
Archiwum
Białystok. MKS Dąbrowa Górnicza wygrała łatwo 3:0 w drugim meczu fazy play off z Pronarem Zeto Astwa AZS Białystok.

Po zaciętym pierwszym spotkaniu (3:2 dla Dąbrowy) liczyliśmy dziś na drugi, ciekawy mecz. Obawialiśmy się też jednak o siły naszego zespołu. Niestety, sprawdził siędrugi scenariusz. Tylko jeden z trzech setów był w miarę wyrównany.

W pierwszej partii białostoczanki zdobyły tylko 13 punktów i to był kiepski zwiastun na resztę spotkania.
W drugim secie początkowo prowadziły, nawet 8:5 na pierwszej przerwie technicznej, ale szybko zrobiło się 12:11 dla gospodyń. Akademiczki nie odpuszczały do końca, ale ostatecznie uległy w tej odsłonie rywalkom 22:25. W trzecim secie nie miały znów nic do powiedzenia zdobywając zaledwie 10 "oczek".

W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 2:0 dla MKS-u. Aby zachować szanse na awans do pierwszej czwórki Pronar Zeto Astwa AZS musi teraz wygrać oba spotkania u siebie.

Warto dodać, że jedna rywalizacja w PlusLidze już się skończyła. Gedania Żukowo, po przegraniu czwartego meczu o 9. miejsce z Stalą Mielec 0:3 (22:25, 16:25, 15:25), pożegnała się z ekstraklasą. Stal w barażu spotka się z wicemistrzem I ligi.

MKS Dąbrowa Górnicza - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 (25:13, 25:22, 25:10)
MKS Dąbrowa Górnicza: Śliwa, Szczurek, Liniarska, Pura, Sieczka, Gajgał, Strasz (libero).
Pronar Zeto Astwa AZS: Wysocka, Szeszko, Starzyk, Ziemcowa, Godos, Gierak, Saad (libero) oraz Gajewska, Właszczuk, Bonczewa.