Białostoczanie w finałach mistrzostw świata

sxc.hu
Katarzyna Sokólska z UKS 19 Bojar Białystok i Kamil Bijowski z Podlasia Białystok pobiegną w finałach sztafet 4x100 metrów podczas Mistrzostwa Świata Juniorów w lekkiej atletyce rozgrywanych w Barcelonie.

Polskie ekipy z naszymi zawodnikami dobrze spisały się w eliminacjach. Najpierw biegły dziewczyny z Sokólską na drugiej zmianie. W swojej serii Polki zajęły 3. miejsce z czasem 45.02 i jako ostatnie zakwalifikowały się do finału (z każdej serii automatycznie awansowały dwie sztafety). Eliminacje dziewcząt były zresztą kuriozalne. Z 18 drużyn tylko 10 ukończyło biegi. Pozostałe sztafety zostały albo zdyskwalifikowane, albo pogubiły pałeczki.

Polacy zaprezentowali się świetnie. Bijowski biegł na pierwszej zmianie. W swojej serii biało-czerwoni przegrali z Japonią i Brazylią, ale bardzo dobry czas - 39.31 - dał awans, mimo 3. miejsca w biegu.

Dziś wieczorem (od 21.35) oba finały. Na żywo można je obejrzeć w stacji Eurosport. Wcześniej, o 19.10 rozpoczną się eliminacje sztafet 4x400 m. Tu również mamy swoich przedstawicieli: Martynę Dąbrowską (UKS 19 Bojary) wśród juniorek i Bartłomieja Chojnowskiego (Podlasie) w gronie juniorów.