Białostoczanki z dwoma medalami mistrzostw Europy!

A. Zgiet
Dwa brązowe medale zdobyła polska ekipa podczas mistrzostw Europy w short tracku w Malmoe. Oba były udziałem łyżwiarzy Juvenii Białystok.

Znakomicie spisała się liderka naszej reprezentacji - Patrycja Maliszewska. Białostoczanka stanęła na najniższym stopniu podium wyścigu na 500 metrów. Razem z koleżankami zdobyła też brąz w sztafecie na 3000 m. Partnerowały jej dwie inne zawodniczki Juvenii - młodsza siostra Patrycji Natalia oraz Paula Bzura. Skład uzupełniała Aida Bella z Politechniki Opolskiej.

Do ścisłego finału na 500 metrów w gronie mężczyzn dotarł Bartosz Konopko. Ostatecznie zajął 5. miejsce.

Wyniki białostoczan w Malmoe (w nawiasie etap, na którym zakończyli zmagania)
Kobiety
1500 m: 11. Patrycja Maliszewska (półfinał), 24. Natalia Maliszewska (eliminacje)
500 m: 3. P. Maliszewska, 16. N. Maliszewska (ćwierćfinał)
1000 m: 10. P. Maliszewska (ćwierćfinał), 23. N. Maliszewska (eliminacje).
3000 m (superfinał): 6. P. Maliszewska
Wielobój: 6. P. Maliszewska, 21. N. Maliszewska
Sztafeta 3000 m: 3. Polska (P. Maliszewska, N. Maliszewska, Paula Bzura - wszystkie Juvenia, Aida Bella - Politechnika Opolska).