Zajęcia skierowane były do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.
– W ciągu pięciu godzin wyczerpały się miejsca na naszych zajęciach. Te dziewczynki są w grupie wiekowej, w której często opada ich poczucie wartości. To jest niezwykle istotny moment, by powiedzieć im, że to, iż są kobietami, jest bardzo wartościowe. Jestem sobą, jestem Bella, jestem wyjątkowa – to hasło, które staramy się im wpajać – mówiła Otylia Jędrzejczak.
Anna Puławska, dwukrotna medalistka olimpijska z Tokio w kajakowym sprincie podkreśla, że intensywne ćwiczenia – a takie funduje i mistrzyniom, i uczennicom prowadząca zajęcia trenerka personalna Klaudia Koźbiał – może być też elementem jej treningu. – To bardzo fajna sprawa i super, że możemy się tutaj razem wszystkie zebrać i pokazać, że lekcja wf faktycznie może być ciekawa i warto w niej uczestniczyć – dodaje.
– Wiadomo, że dzięki aktywności fizycznej można mieć lepsze samopoczucie, lepszą figurę, a na tym też na pewno dziewczynom zależy. To świetny i potrzebny projekt i cieszę się, że mogę w nim brać udział. On pokazuje, że kobiety są siłą, że kobiety są fajne i mogą osiągać wielkie sukcesy – mówi Joanna Fiodorow, była młociarka, a dziś trenerka mistrza olimpijskiego w rzucie młotem Wojciecha Nowickiego. Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest firma Bella, wiodący na rynku producent artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymały atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez Bellę, HMS i CityMotors Gdańsk.
Patrycja Maliszewska, czołowa polska specjalistka w short tracku opowiada, że jej do zajęć wf nigdy nie trzeba było namawiać. – Ja byłam zawsze pełna energii i uwielbiałam wf, więc mnie nie trzeba było namawiać. Ten wf bardzo szybko przerodził się w moim życiu w treningi. Bardzo miło wspominam ten czas, ale my miałyśmy łatwiej, bo nie było tyle rozpraszaczy, jak dzisiaj. Chcę im pokazać, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna i daje sporo nie tylko korzyści, ale i przyjemności – mówi.
– Czerpię energię od młodzieży. Taki trening, jak tutaj jest ogromnym wprowadzeniem dla mnie do nowego sezonu. Nigdy nie myślę o tym, że mogę być dla kogoś inspiracją. Staram się po prostu przekazywać swoje doświadczenie. Chcę pokazać, że sportowcy są całkowicie normalnymi i zwykłymi ludźmi – dodaje mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik.
Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego czwarta tegoroczna odsłona – wcześniej odbyły się zajęcia w Świeciu na Kujawach i Pomorzu, Kołobrzegu w Zachodniopomorskiem i Nysie na Opolszczyźnie – także przez miasto Łódź. Ostatnie tegoroczne zajęcia w ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach” odbędzie się 9 listopada w Katowicach.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Sony Xperia 1 IV 12/256GB Czarny
smartfon xperia 1 iv dysponuje najlepszymi rozwiąz…
kup teraz

Apple iPhone 14 Plus 256GB Żółty
Okres gwarancji: 12 miesięcyWyposażenie: iPhone z …
kup teraz

Doogee S98 8/256GB Czarny
Smartfony Doogee. Flagowy model Doogee S98 został …
kup teraz

Redmi 10C 4/128GB Zielony
Redmi 10C Szybkość i niezwykła wydajność dzięki Sn…
Reprezentacja Polski. Rzecznik PZPN o problemach w kadrze