Brązowy Adam Łaguna

Rafał Bieńkowski
Adam Łaguna z trofeami za trzecie miejsce. Z prawej Marek Piwko, trener zapasników MOSiR Grajewo. R. Bieńkowski
Adam Łaguna zdobył brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów w stylu klasycznym. Trzecie miejsce na imprezie, która w dniach 20-22 marca odbyła się w Kostrzyniu nad Odrą, jest jednym z największych sukcesów w karierze 16-letniego zapaśnika MOSiR Grajewo.

W drodze po medal w kategori wagowej 42 kilogramy, Adam Łaguna pokonał czterech silnych przeciwników. W decydującej walce o brązowy medal zwyciężył zawodnika z Czech, Petra Zachariasa.

- Najcięższa była jednak wcześniejsza walka z reprezentanem Polski - uważa Łaguna. - W ostatniej walce z zawodnikiem z Czech ruszyłem już od samego początku. W drugiej turze położyłem go na łopatki.

Na zawodach, oprócz zapaśnika z Polski, zgodnie z wymogami FILA (Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza) startowali zawodnicy z Czech, Litwy, Niemiec, Białorusi oraz Ukrainy.

Międzynarodowym mistrzem Polski kadetów został zawodnik Unii Racibórz, Jarosław Dżedżora.