MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bryg. Janusz Kondrat - nowy Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Zdjęcia z uroczystości

opr. ska
Bryg. Janusz Kondrat nowy Podlaski Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku
Bryg. Janusz Kondrat nowy Podlaski Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku mł. ogn. Justyna Kłusewicz
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku ma nowego komendanta. Został nim bryg. Janusz Kondrat. Uroczystość powołania odbyła się w poniedziałek 8 kwietnia.

Nowy Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku

Na stanowisko Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP powołany został bryg. Janusz Kondrat Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego PSP. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Uroczysta zbiórka, podczas której bryg. Janusz Kondrat odebrał z rąk Komendanta Głównego PSP nadbryg. dr. inż. Mariusza Feltynowskiego, decyzję ministra MSWiA o powołaniu na stanowisko Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z dniem 7 kwietnia 2024 r. odbyła się 8 kwietnia - informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

- „(...)Zrobię wszystko, by sprostać pokładanym w mojej osobie nadziejom i oczekiwaniom(..) - mówił bryg. Janusz Kondrat obejmując stanowisko Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W ceremonii uczestniczyli m.in: wojewoda podlaski Jacek Brzozowski, parlamentarzyści ziemi podlaskiej, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, przedstawiciele służb mundurowych, Komendanci Powiatowi i Miejscy PSP z terenu województwa podlaskiego, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku.

Bryg. mgr inż. Janusz Kondrat kim jest

Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1992 r. podejmując naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po jej ukończeniu w 1996 r. został skierowany do służby w Szkole Podoficerskiej PSP w Supraślu, gdzie zajmował stanowisko dowódcy sekcji, wykładowcy, a następnie Naczelnika Wydziału.

W 1998 r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Białostockiej w Białymstoku. W 2001 r. ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie w stanach zagrożeń" w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a w 2002 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie medycyny ratunkowej na Akademii Medycznej w Poznaniu.

W 2003 r., po rozwiązaniu Szkoły Podoficerskiej PSP w Supraślu, został przeniesiony do służby w Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku. W 2011 r. przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku i mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Technicznego.

1 listopada 2012 r. Podlaski Komendant Wojewódzki PSP powierzył mu pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, a 1 grudnia 2012 r. powołał go na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku.

Za swoją służbę wielokrotnie odznaczany i nagradzany.

Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku

  • bryg. Janusz Kondrat, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP
  • st. bryg. Grzegorz Lisowski, p.o. zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
  • mł. bryg. Łukasz Chankowski, zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
  • st. bryg. Marcin Wierel, p.o. Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna