Był 2015 rok. Jagiellonia grała ostatni mecz z Lechią Gdańsk. Przegrywała już 0:2, a skończyło się na medalu i fecie (galeria)

(mark)
Jagiellonia - Lechia Gdańsk czerwiec 2015 anatol chomicz
Jagiellonia Białystok w swojej historii wywalczyła trzy medale mistrzostw Polski oraz dwa puchary: Puchar Polski i Superpuchar. W 2015 roku, pięć lat po wywalczeniu Pucharu Polski i Superpucharu podopieczni trenera Michała Probierza sięgnęli po brązowe medale mistrzostw Polski. Zdobyli je w niesamowitych okolicznościach, po dramatycznym meczu z Lechią Gdańsk.

W sezonie 2014/2015 Jagiellonia mogła jeszcze pokusić się o wicemistrzostwo. Warunkiem była wygrana z Lechią Gdańsk i porażka Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Legia jednak wygrała pewnie 2:0, a Jagiellonia? Do przerwy białostoczanie, prowadzeni przez Michała Probierza, przegrywali 0:1. Po przerwie Jaga straciła drugą bramkę - w 56 minucie. I wtedy zespół zerwał się do lotu. Kontaktową bramkę strzelił Patryk Tuszyński w 79 minucie. 10 minut później wyrównał na 2:2 Filip Modelski. Już w doliczonym czasie, w 92 minucie trzecią bramkę strzelił Taras Romanczuk. Maciej Gajos ustalił wynik meczu strzelając z karnego czwartego gola. Ostatecznie Jagiellonia wygrała 4:2! Po meczu nastąpiła feta. A jak to wyglądało? Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego meczu.
Mistrzem Polski w sezonie 2014/2015 został Lech Poznań, wicemistrzem Legia Warszawa, a brązowy medal przypadł w udziale piłkarzom Jagiellonii Białystok.