Jagiellonia wygrała cztery mecze z rzędu i jest liderem swoje grupy
Jagiellonia wygrała cztery mecze z rzędu i jest liderem swoje grupy Wojciech Wojtkielewicz
Do zmiany lidera doszło w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-17. Na szczycie tabeli jest teraz Jagiellonia Białystok. Drużyna trenera Tomasza Bernatowicza wygrała w stolicy z mającą dotąd komplet punktów Escolą Varsovią 2:1.

- To był bardzo trudny mecz, toczony na dodatek na ciężkiej murawie, do której rywale byli przyzwyczajeni, a my nie - ocenia trener Bernatowicz. - Przeciwnik był bardzo wymagający i tym bardziej cieszy zwycięstwo. Trzeba jednak przyznać, że wynik mógł być zupełnie inny - dodaje.

Escola Varsovia szybko objęła prowadzenie, wykorzystując gapiostwo białostockich obrońców po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Żółto-Czerwoni szybko jednak odpowiedzieli, po trafieniu z rzutu karnego Mateusza Kowalskiego.

- W drugiej połowie przez 20 minut przeżywaliśmy ciężkie chwile, a gospodarze mieli dwie, trzy bardzo dobre okazje bramkowe. Dopiero po zmianach uporządkowaliśmy grę - dodaje szkoleniowiec Jagi.

Efektem lepszej gry była indywidualna akcja Kowalskiego, który zakończył ją celnym strzałem i dał przyjezdnym komplet punktów.

Drużyna trenera Bernatowicza odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu, a w kolejnym meczu podejmie Legię Warszawa. Młodszy zespół Jagi, prowadzony przez Przemysława Papiernika, przełożył swoje spotkanie ze stołeczną Polonią.

WYNIKI 5. KOLEJKI
Escola Varsovia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:1)
. Bramki: 1:0 - Komuda (6), 1:1 - Kowalski (17-karny), 1:2 - Kowalski (75).

Widzew Łódź - ŁKS Łódź 1:1, Stomil Olsztyn - Legia Warszawa 0:1.
Mecz: MKS Polonia Warszawa - AP Jagiellonia Białystok zostanie rozegrany 20 kwietnia.

1. JAGIELLONIA 5 12 21-9

2. Escola Varsovia 5 12 18-6
3. MKS Polonia Warszawa 4 8 11-3
4. Legia Warszawa 5 7 6-7
5. AP JAGIELLONIA 4 6 14-9
6. ŁKS Łódź 5 5 9-13
7. Widzew Łódź 5 4 6-14
8. Stomil Olsztyn 5 0 3-27