Juniorzy młodsi Jagiellonii podnieśli się po dwóch porażkach
Juniorzy młodsi Jagiellonii podnieśli się po dwóch porażkach Wojciech Wojtkielewicz
Po dwóch porażkach w Centralnej Lidze Juniorów U-17 na dobre tory wróciła Jagiellonia Białystok, wysoko wygrywając na wyjeździe 4:1 z Koroną Kielce. Bohaterem spotkania były Oskar Pietuszewski, który popisał się hat-trickiem. Co ciekawe, zawodnik Żółto-Czerwonych strzelił trzy gole w ciągu ledwie dziesięciu minut.

Oskar Pietuszewski trafił w 10. 16 i 19. minucie, praktycznie pozbawiając rywali z z Korony złudzeń co do możliwości odniesienia zwycięstwa. Kiedy na 4:0 poprawił uderzeniem z rzutu wolnego Kacper Chalecki stało się jasne, że komplet punktów pojedzie do Białegostoku. Kielczan stać było jedynie na trafienie honorowe, a wynik został ustalony jeszcze przed przerwą.

- Wynik wygląda okazale, ale wcale nie musiało się to potoczyć tak dobrze, bo to nie był łatwy mecz dla nas. Przy prowadzeniu 1:0 rywale mieli rzut karny, który obronił Oskar Lenc. Gdyby to wpadło, mogło być różnie. Na szczęście szybko padły bramki na 2:0 i 3:0 i mamy zwycięstwo - opisuje trener bramkarzy Jagiellonii Rafał Kucharczyk.

W sobotę - 4 listopada Jagiellonia zmierzy się u siebie z Motorem Lublin, a cztery dni później nadrobi zaległości ligowe, wyjazdowy spotkaniem z KKP Koroną Kielce.

WYNIKI 12. KOLEJKI

• Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:4 (1:4). Bramki: 0:1 - Pietuszewski (10), 0:2 - Pietuszewski (16), 0:3 - Pietuszewski (19-karny), 0:4 - Chalecki (27), 1:4 - Minuczyc (38).
  • Jagiellonia: Lenc - Kuczyński, Pankiewicz, Lange, Reterski, Kosmalski (80. Klebus), Pietuszewski (75. Bednarczyk), Borkowski (85. Raszkowski), Chalecki, Łukasiewicz (60. Rakowski), Warabida (89. Zieliński).
  • Motor Lublin - Wisła Kraków 0:5, Hutnik Kraków - AKS SMS Łódź 0:2, Cracovia Kraków - Legia Warszawa4:2, GKS Bełchatów - Escola Varsovia Warszawa 3:4, MKS Polonia Warszawa - Sandecja Nowy Sącz 7:0, Igloopol Dębica - Stal Rzeszów 2:1, KKP Korona Kielce - SSM Wisła Płock 2:3.

1. Legia Warszawa 12 28 44-16
2. Polonia Warszawa 12 25 42-15
3. Cracovia 12 25 31-22
4. AKS SMS Łódź 12 25 27-9
5. Igloopol Dębica 12 22 19-20
6. Wisła Kraków 12 21 30-16
7. Escola Varsovia 12 21 25-21
8. Stal Rzeszów 12 20 21-19