Jagiellonia straciła miejsce na podium CLJ U-19. Oby na krótko.
Jagiellonia straciła miejsce na podium CLJ U-19. Oby na krótko. Wojciech Wojtkielewicz
W Centralnej Lidze Juniorów U-19 Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Arką Gdynia 1:2. O porażce zadecydowała pierwsza połowa, podczas której Jagiellonia straciła dwa gole, a po zmianie stron odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Potknięcie kosztowało drużynę trenera Marka Wasiluka utratę miejsca na podium.

Jagiellonia jechała na mecz z Arką jako zespół niepokonany dotąd na wyjazdach. Niestety, już do przerwy gdynianie prowadzili 2:0 i sytuacja zrobiła się bardzo trudna.

- W pierwszej połowie popełniliśmy błędy indywidualne, po których straciliśmy obie bramki. Oddaliśmy jednak wiele strzałów, zarówno celnych, jak i niecelnych. Brakowało nam skuteczności, bo szanse były - mówi w klubowych mediach trener Wasiluk.

CLJ U-19. Arka - Jagiellonia 2:1. Dominowali, ale przegrali

Po zmianie stron białostoczanie próbowali odrobić starty, ale efektem tego była jedynie bramka kontaktowa, zdobyta w 60. minucie przez Kacpra Piórkowskiego.

- Byliśmy stroną dominującą. Ruszyliśmy do zdecydowanych ataków, które były jednak dosyć chaotyczne. Nadziewaliśmy się również na kontry przeciwnika. Ostatecznie przegraliśmy, ale ze sposobu gry i podejścia do meczu chłopaków jestem zadowolony - ocenia szkoleniowiec Jagiellonii.

Podlasianie spadli na czwarte miejsce w tabeli, a odzyskać pozycję na podium będą próbowali w spotkaniu z Lechem Poznań, które zostanie rozegrane w piątek - 11 listopada, o godz. 11, na stadionie przy ul. Elewatorskiej 4.

WYNIKI 13. KOLEJKI

• Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Szymański (5), 2:0 - Babś (34), 2:1 - Piórkowski (60).
  • Jagiellonia: Piekutowski – Krasiewicz, Kobus, Cholewa, Burkowski, Susak (46. Mościcki), Stypułkowski, Lipiński (87. Żakiewicz), Piórkowski (62. Ziętek), Protaziuk (60. Jaroszuk), Rybak.
  • Lechia Gdańsk - Korona Kielce 1:2, Górnik Zabrze - MKS Polonia Warszawa 2:0, Raków Częstochowa - Cracovia Kraków 3:0, Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 1:3, Lech Poznań - Escola Varsovia Warszawa 1:1, Wisła Kraków - Miedź Legnica 5:0, Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:5.

1. Górnik Zabrze 12 26 20-10
2. Lech Poznań 13 24 34-21
3. Korona Kielce 13 24 31-25
4. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 13 23 30-20
5. Raków Częstochowa 13 23 23-14
6. Zagłębie Lubin 12 22 31-28
7. Wisła Kraków 13 21 24-15
8. MKS Polonia Warszawa 13 20 24-22