Żółto-Czerwoni nie dali najmniejszych szans Górnikowi Zabrze i zostali nowym liderem CLJ U-19 jagiellonia.pl
To był wielki pokaz siły Jagiellonii Białystok w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Żółto-Czerwoni poszli w ślady kolegów z PKO Ekstraklasy: też bardzo wysoko, bo 4:0 wygrali w zaległym meczu z Górnikiem Zabrze i też zostali nowym liderem. Cieszy również to, że drużyna trenera Marka Wasiluka pokazała się z bardzo dobrej strony na tle jednego z najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej.

- Górnik to ekipa, która w U-19 zajęła drugie miejsce, a w U-17 wygrała. Mają mnóstwo fajnych zawodników, ale w tym spotkaniu to my byliśmy zdecydowanie lepsi. To był dobry mecz w naszym wykonaniu - zaznacza w rozmowie z klubowymi mediami trener juniorów Jagiellonii Marek Wasiluk.

Rzeczywiście, zabrzanie, którzy przyjechali do Białegostoku po wysokim zwycięstwie z Legią Warszawa 3:0, nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Białostoczanie od początku prezentowali się lepiej i w 31. minucie objęli prowadzenie. Po pięknym strzale z dystansu Oskara Lipińskiego piłka uderzyła co prawda w poprzeczkę, ale czujny Eryk Kozłowski popisał się skuteczną dobitką głową.

CLJ U-19. Jagiellonia pracuje i wyciąga wnioski

Jeszcze przed przerwą z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Alan Rybak, a tuż po zmianie stron Lipiński przymierzył już dokładniej, strzelając kolejnego gola dla gospodarzy. Rozbitych zabrzan dobił w 79. minucie Karol Chilmon. Awans Jagiellończyków na pozycję lidera stał się faktem.

- Musimy się przede wszystkim uczyć w stosunku do poprzedniego roku, wyciągać wnioski i wiedzieć, co przynosi efekty oraz rozwój chłopców. Pracujemy, staramy się, żeby chłopaki się rozwijali i żeby było to poparte wynikami. W meczu z Górnikiem to wszystko było w pakiecie - podsumowuje trener Wasiluk.

Pierwszego miejsca w tabeli Jagiellonia bronić będzie u siebie w niedzielę - 3 września, w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Początek o godz. 12 na stadionie przy ul. Elewatorskiej.

WYNIK

• Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 4:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Kozłowski (31), 2:0 - Rybak (37-karny), 3:0 - Lipiński (48), 4:0 - Chilmon (79).
  • Jagiellonia: Tomkiel - M. Jaroszuk (65. Cholewa), J. Jaroszuk (81. Pawelczyk), Zabielski, Koj, Kul (65. Chilmon), Stypułkowski, Kozłowski (82. Żakiewicz), Lipiński (56. Drygiel), Mazurek (56. Ptasiński), Rybak (81. Leopold).

1. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3 7 10-3

2. Górnik Zabrze 3 6 6-5
3. Zagłębie Lubin 3 6 11-4
4. Lech Poznań 3 6 7-5
Arka Gdynia 3 6 7-5
6. Legia Warszawa 3 6 6-5
7. MKS Polonia Warszawa 3 5 4-3