Chce założyć kółko fotograficzne w Miastkowie

Hubert Bar
- Wiele osób ogląda te albumy - wskazuje Irena Piotrowska. - Głównie zdjęcia zwierząt, krajobrazów i zabytków. Sami powinniśmy też wydać taki album - dodaje, opowiadając o ciekawostkach regionu.
- Wiele osób ogląda te albumy - wskazuje Irena Piotrowska. - Głównie zdjęcia zwierząt, krajobrazów i zabytków. Sami powinniśmy też wydać taki album - dodaje, opowiadając o ciekawostkach regionu.
Udostępnij:
Region. Pogodzenie działalności społecznej z pracą zawodową wymaga dobrej organizacji. Jeszcze lepszej - gdy dochodzą obowiązki domowe i hobby. Wszystko to udaje się Irenie Piotrowskiej, która jest sołtysem Kraski w gm. Miastkowo.

Czas dla sąsiadów

- To nie jest wcale trudne - mówi Irena Piotrowska. - Mieszkam w Krasce, a pracuję w Miastkowie. Wydaje mi się zwykłą rzeczą, że codziennie mogę tam załatwić dla kogoś jakieś drobne sprawy - mówi z uśmiechem.

- Można ją poprosić o wszystko - przyznaje Daniela Sierzputowska, mieszkanka Kraski. - Starsi, chorzy ludzie, czują się bezpieczniej, gdy wiedzą, że mogą ją zawsze poprosić o podwiezienie do lekarza. Sama czasami czuję się bardzo słabo. Pani Irena pomogła mi kiedyś nawet późno w nocy.

- Gdy kończą mi się leki, proszę panią Irenę, by mi zrealizowała recepty - dopowiada Stanisława Kozłowska z Kraski. - To bardzo uczynna kobieta.
- Żeby wszyscy urzędnicy tacy byli jak nasza pani sołtys! - dodaje sąsiadka, Marianna Ruszczyk. - Ona potrafi zaopiekować się całą wsią.

Czas na pomysły

Irena Piotrowska pracuje w miastkowskiej bibliotece. Interesuje się filatelistyką, która jednak powoli ustępuje nowej pasji.

- Po urlopie oglądałam zdjęcia zrobione dwójce moich dzieci - wspomina Piotrowska. - Z jakości wielu nie byłam zadowolona. Rozmawiałam o tym z gośćmi, którzy przeglądają albumy fotograficzne i internetowe strony o fotografice. Interesuje to więcej osób, niż przypuszczałam - mówi. Postanowiła więc zorganizować kółko fotograficzne.

- Korzystam z biblioteki regularnie - mówi Tomasz Burzycki z Miastkowa, który wpada do biblioteki na internet. - Jestem wędkarzem. Fotografuję swoje trofea i umieszczam je tu na wędkarskich witrynach. Chciałbym się nauczyć robić świetne zdjęcia. Pomysł z kółkiem jest doskonały - przyznaje.

- Pomysł jest trafiony. Czegoś takiego tu jeszcze nie było - mówi Marzena Kossakowska, nauczycielka z miejscowej szkoły.

Irena Piotrowska bierze udział w projekcie Starostwa Powiatowego w Łomży "Aktywna sołtyska - aktywna wieś". Interesuje się pozyskiwaniem funduszy, nie tylko unijnych, na lokalne inicjatywy.

- Nasza okolica jest piękna i mieszkają tu wspaniali ludzie, ale skromni. A nowoczesność wymaga, żeby się dobrze prezentować. Kółko mogłoby pomóc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie