Chile Szwajcaria 1:0. Chile coraz bliżej wyjścia z grupy

ewil
Chile Szwajcaria 1:0
Szwajcarzy pobili rekord. Są drużyną, która najdłużej od początku rozgrywek nie dała sobie strzelić gola.

W dzisiejszym meczu z Chile, bronili się aż do 75. minuty. W rezultacie skończyło się na 1:0 dla Chile, po golu Marka Gonzaleza.

Mecz do pierwszej połowy rozczarował kibiców obu drużyn. Gra była pełna emocji, ale bardziej ze względu na ilość kartek, niż akcji. Sędzia z Arabii Saudyjskiej studził zapały zawodników obu drużyn czterema żółtymi i jedną czerwoną kartką. Zejść z boiska musiał Valon Behrami, który zapomniał, że uderza się piłkę, a nie zawodników. Łokciem w twarz. Od 31. minuty Szwajcarzy grali więc tylko w dziesiątkę.

Mimo przewagi liczebnej, Chilijczycy nadal nie mogli przebić się przez obronę Helwetów. Aż do akcji Gonzaleza, który umieścił piłkę w siatce z podania Estabana Paredesa. Szwajcarzy mieliby jeszcze szansę na wyrównanie, gdyby Eren Derdiyok nie spudłował z kilku metrów w doliczonym czasie gry.