Adam Muśko
Adam Muśko
Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 4:1
Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 4:1 K Kapica
W przedostatnim swoim meczu w tym sezonie w I lidze Wigry Suwałk przegrały 1:4 na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Wigry przegrywały już od czwartej minuty, kiedy to Damian Piotrowski wykorzystał nieporozumienie Jana Balawejdera z Pawłem Gierachem i zdobył pierwszego gola.

Już w 20 minucie w Chrobrym doszło do pierwszej zmiany, za Mikołaja Lebedyńskiego pojawił się Damian Kowalczyk. Rezerwowy jeszcze w pierwszej połowie strzelił dwie bramki. W 26 minucie Martin Dobrotka źle podał piłkę do Balawajdera, a błąd wykorzystał Kowalczyk. Z kolei w 40 minucie Kowalczyk po szybkim wyjściu z własnej połowy technicznym strzałem z pola karnego ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0.

Przeczytaj także:Adrian Karankiewicz: Jest w nas sportowa złość

Gol dla Wigier padł w 69 minucie. Po dobrej akcji skrzydłem i dośrodkowaniu Denisa Gojko honorowe trafienie zaliczył Robert Bartczak. Natomiast wynik spotkania na 4:1 po indywidualnej akcji ustalił były gracz Wigier Miłosz Kozak.

Wigry zakończą zmagania w I lidze w sobotę meczem u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 4:1 (3:0)
Bramki:
1:0 - Damian Piotrowski (4), 2:0 - Damian Kowalczyk (26), 3:0 - Damian Kowalczyk (40), 3:1 - Robert Bartczak (69), 4:1 - Miłosz Kozak (76)

Chrobry: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Kamil Juraszek, Oliver Praznovsky, Jarosław Ratajczak - Miłosz Kozak, Szymon Drewniak, Krzysztof Kubica (79. Robert Mandrysz), Damian Piotrowski (61. Dominik Piła) - Maksymilian Banaszewski, Mikołaj Lebedyński (20. Damian Kowalczyk).

Wigry: Jan Balawejder - Paweł Gierach, Martin Dobrotka, Michał Ozga, Oskar Nowak (61. Denis Gojko) - Patryk Czułowski, Szymon Łapiński (81. Jakub Kunicki) - Mikołaj Wasilewski, Jakub Świątek (81. Adrian Karankiewicz), Robert Bartczak - Kacper Wełniak.

Żółte kartki: Ratajczak (Chrobry), Wasilewski, Dobrotka (Wigry).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).