Chwile strachu Makuszewskiego

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Kontuzja Macieja Makuszewskiego (przy piłce) na szczęśćie nie okazała się groźną W. Wojtkielewicz
Dla każdego piłkarza kontuzja to przekleństwo. Szczególnie, gdy forma z meczu na mecz rośnie, a nagły uraz może ją przerwać. We wtorekj, czekając na lekarską diagnozę, trudne chwile przeżywał Maciej Makuszewski.

Wiadomość o kontuzji Macieja Makuszewskiego - wybranego przez niemal wszystkie polskie media do jedenastek ostatniej kolejki, a nawet piłkarza 23. rundy T-Mobile Ekstraklasy była całkowitym zaskoczeniem.

Po bohaterze spotkania z Widzewem Łódź, w którym w 71. minucie popisał się fantastycznym golem ustalając wynik na 4:1 dla Jagiellonii, nie widać było żadnego grymasu bólu. Schodząc do szatni, jak wszyscy piłkarze Jagiellonii był uradowany zwycięstwem i swoją grą. A jednak...

W 20. minucie spotkania Abbes podciął Makuszewskiego. Po tym faulu sędzia podyktował zresztą rzut karny zamieniony przez Tomasza Frankowskiego na bramkę. Niestety, przy tym starciu prawe kolano doznało mocnego obciążenia i piłkarz poczuł lekki ból. Na szczęście nie aż tak mocny i dokuczliwy, że zawodnik nie mógł kontynuować i dokończyć mecz. Zresztą sami widzieliśmy w jakiej był formie.
Kłopoty zaczęły się dopiero po spotkaniu, gdy opadły emocje, a kolano zaczęło się "odzywać". Piłkarz opuścił poniedziałkowe zajęcia. Pierwsze USG nie wyglądało zbyt korzystnie. Było nawet podejrzenie naciągnięcia więzadeł pobocznych. Piłkarz wyjechał wczoraj do Warszawy na badanie rezonansem magnetycznym, po którym odetchnął z ulgą.

Na szczęście nic wielkiego się nie stało i piłkarz po kilku dniach wolnego powinien być gotowy do gry.
A Jagiellonia najbliższy mecz rozegra dopiero w poniedziałek, którym zakończy 24. kolejkę. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Tomasza Hajty będą w Lubinie piłkarze miejscowego Zagłębia.