Juniorzy Jagiellonii mają na razie wiosną w dorobku wygraną z Gwarkiem i porażkę z Polonią Łukasz Matel
Niewiele brakowało, by Jagiellonia Białystok wywiozła z Warszawy cenny punkt w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-18. Niestety, kilka minut przed końcem nasz zespół stracił gola i przegrał ze stołeczną Polonią 0:1.

- Przegraliśmy mecz, choć nie uważam, że na to zasłużyliśmy. Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku - ocenia w rozmowie z klubowymi mediami trener Jagi Krzysztof Zalewski.

Jagiellonia do przerwy stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia, ale piłkarzom Zalewskiego zabrakło skuteczności. Po zmianie stron goście robili swoje aż do 86. minuty. Rozstrzygnięcie padło w kontrowersyjnych okolicznościach.

- Rywal otrzymał rzut wolny po faulu, który nie powinien być odgwizdany. Mateusz Cichocki zastawił się, ale arbiter uznał, że przewinił. Po centrze z rzutu wolnego warszawianie zdobyli bramkę - opisuje sytuację szkoleniowiec Jagiellończyków.

Żółto-Czerwonym zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu i wrócili ze stolicy z niczym. Teraz przed nimi równie trudna przeprawa, bo w niedzielę - 20 marca do Białegostoku przyjedzie liderujące Zagłębie Lubin.

WYNIKI 19. KOLEJKI
Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0.
Bramka: 1:0 - Urbański (86).
Jagiellonia: Jasionek – Zabielski, Piórkowski, Kobus, Burkowski, Wojdakowski (85. Protaziuk), Żabiuk, Kowalski, Dąbrowski (90. Baranowski), Faberski (65. Cichocki), Siemieniuk.

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:1, Cracovia Kraków - UKS SMS Łódź 2:4, Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:1, Warta Poznań - Lech Poznań 4:1, Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:0, Gwarek Zabrze - Wisła Kraków 1:6, Raków Częstochowa - Stal Rzeszów 2:0.

1. Zagłębie Lubin 19 35 27-23
2. Polonia Warszawa 19 34 47-32
3. Raków Częstochowa 18 33 41-28
4. Wisła Kraków 19 33 39-26
5. Arka Gdynia 19 33 40-31
6. Cracovia 19 32 32-34
7. Lech Poznań 19 31 47-27
8. Legia Warszawa 18 30 32-31