Cztery razy 5. miejsce białostoczan w kajakowym Pucharze Świata

Paweł Skowroński (na pierwszym planie), tak w czwórce, jak w pozostałych osadach, zajął 5. miejsce. Archiwum
Szeged, Białystok. Paweł Skowroński i Sandra Pawełczak z Dojlid Białystok płynęli w sumie w pięciu finałach zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie w węgierskim Szeged.

Skowroński startował w trzech konkurencjach. W C-2 w parze z doświadczonym Pawłem Baraszkiewiczem. Zarówno na 200 metrów, jak i 500 m zajęli 5. miejsce. Identyczną lokatę białostoczanin wywalczył w czwórce. Tam, oprócz Baraszkiewicza, partnerowali mu Marcin Grzybowski i Łukasz Woszczyński.

Sandra Pawełczak, prywatnie dziewczyna Pawła, była 5. w K-4 na 500 metrów. W jej osadzie płynęły Paulina Wiewióra, Magdalena Krukowska i Karolina Naja. 6. lokatę nasza zawodniczka zajęła w K-2 na 200 metrów w duecie z Nają.

To były drugie tegoroczne regaty pucharowe z udziałem białostoczan. Najbardziej prestiżowe czekają naszych zawodników w Duisburgu. Najważniejsze starty w tym roku to natomiast mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata. Oprócz wymienionego duetu Dojlid Białystok, w barwach reprezentacji Polski, powinna wystąpić świetnie znana trójka Sparty Augustów: Edyta Dzieniszewska, Marek Twardowski i Adam Wysocki.