Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Do połowy września pod dachem nie popływamy

kat
Każdego roku ełcką pływalnię odwiedza ok. 150 tys. osób.
Każdego roku ełcką pływalnię odwiedza ok. 150 tys. osób.
Pomalują ściany, wymienią nagłośnienie i oświetlenie, wstawią tężnie solne.

Amatorzy pluskania się w wodzie przez najbliższe trzy tygodnie z basenu muszą przenieść się do jezior. Od dziś do 11 września ełcka pływalnia będzie zamknięta. Park Wodny przejdzie konserwację, kilka drobnych remontów, pojawią się także nowe atrakcje.

Głównym zadaniem będzie odświeżenie niecki basenowej. Jak potężna będzie to operacja świadczy ilość wody.

- Spuścimy 800 metrów sześciennych wody, część do kanalizacji, resztę, żeby było szybciej, specjalnymi pompami na trawniki - opowiada Paweł Głowacki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Samo opróżnianie basenu z wody zajmie 3 dni. Wtedy dowiemy się ile kafelków odpadnie. Przez następne dwa dni basen będzie schnął i dopiero wtedy będzie można uzupełnić ubytki.
Oprócz uzupełnienia ubytków w kafelkach ekipa remontowa zajmie się konserwacją urządzeń w rekreacyjnej części pływalni, którym nie służy chlorowana woda. Odświeżone zostaną przebieralnie, sauny. Nowe nagłośnienie i oświetlenie pojawi się w sali fitness. We wrześniu będziemy korzystać także z nowych atrakcji. Na terenie Parku Wodnego pojawią się 3 tężnie solne - drewniane konstrukcje oblewane roztworem soli, które mają pomagać w leczeniu dróg oddechowych. W ubiegłym roku basen wzbogacił się o nowe ślizgawki, łóżka z hydromasażem i tzw. beczkę.

Jeszcze w tym roku pływalnię czeka kolejna przebudowa. Park Wodny korzystać będzie bowiem z alternatywnych źródeł energii. Tym razem jednak basen będzie zamknięty zaledwie kilka dni, ponieważ gros prac odbywać się będzie na zewnątrz budynku. Na i w pobliżu obiektu stanie 896 metrów kwadratowych paneli solarnych. Energię odzyskiwać będziemy także z ciepłej wody ściekowej, która do tej pory trafiała do kanalizacji.

- Z jednej strony argumentem są oszczędności, ale także jest to nawiązanie do ekologicznego trendu w rozwoju miasta - podsumowuje Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku.
Koszt całej inwestycji to prawie 4,5 mln złotych, w tym większość to unijna dotacja. Miasto z budżetu wyda 898 tys. złotych. Przy tym oszczędności rocznie sięgną 134 tys. złotych.
Montaż paneli z ogniwami fotowoltaicznymi rozpocznie się 15 września i potrwa do 10 grudnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna