Dobra gra Ślepska, ale punktów nie ma

Archiwum
Gdańsk. Trefl Gdańsk, po zaciętym spotkaniu, pokonał w I lidze siatkarzy Ślepsk Suwałki 3:1.

Goście zaczęli mecz badzo dobrze, bo od wygranego seta. W kolejnych partiach również walczyli z faworytem jak równy z wórnym. Niestety, na początku drugiego seta kontuzji nogi doznał Sebastian Wójcik i koledzy musieli sobie radzić bez podstawowego przyjmującego. Pod nieobecność Andrew Pinka zastąpił go najmniej doświadczony Wojciech Dziurkowski, który rozegrał niezłe spotkanie

Trefl przesądził losy drugiej i trzeciej odsłony meczu dopiero w końcówkach (w obu przypadkach było 22:22). Mimo że gdańszczanie w czwartej partii prowadzili już 9:4, a potem 20:15 w obu przypadkach Ślepsk odrabiał straty. Znów był remis 22:22. I ponownie górę wzięło doświadczenie gospodarzy. W decydującym momencie zagrywki popsuli Łukasz Rudzewicz i Łukasz Kaczorowski. Ten drugi, przy meczbolu dla Trefla.

Trefl Gdańsk - Ślepsk Suwałki 3:1 (21:25, 25:23, 25:22, 25:23)
Trefl: Hernandez, Ratajczak, Macionczyk, Kaczmarek, Wilk, de la Fuente, Żurek (libero) oraz Skórski (libero), Edgar, Szczurek, Wawrzyńczyk, Świrydowicz.
Ślepsk: Kaczorowski, Skrzypkowski, Gołębski, Jurkojć, Rudzewicz, Wójcik, Łuczka (libero) oraz Malczewski, Dziurkowski.