Druga wygrana Żubrów w turnieju finałowym

Adam Muśko
2016-04-15  bialystok zubry muks tarnow  andrzej zgiet/gazeta wspolczesna/ kurier poranny/polska press
2016-04-15 bialystok zubry muks tarnow andrzej zgiet/gazeta wspolczesna/ kurier poranny/polska press Andrzej Zgiet
Żubry Białystok w drugim spotkaniu turnieju finałowego o awans do II ligi pokonały 82:62 SSK Rzeszów.

Po wygranej 73:65 w piątek z gospodarzami z Politechniki Kraków w sobotę białostocki zespół zmierzył się z drużyną SSK Rzeszów, która w pierwszym dniu turnieju pokonała 69:60 Bombardiera Szczecin. Jak się okazało sobotni rywal dla Żubrów był znacznie łatwiejszy. Nasza drużyna od połowy pierwszej kwarty prowadziła do końca spotkania. Moment niepewności był gdy trzeci faul już na początku drugiej kwarty popełnił Andrzej Misiewicz. Trener Jakub Jakubiec musiał posadzić zawodnika podkoszowego na ławce, a ekipa z Rzeszowa zdołała odrobić część strat. W 14 minucie spotkania Żubry prowadziły tylko 25:23. Ale na więcej podopieczni Jakuba Jakubca rywalom już nie pozwolili. W trzeciej kwarcie zawodnicy Żubrów wypracowali już sobie bezpieczną przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.
- Od początku trzeciej kwarty już było widać, że Rzeszów pogodził się z porażką - mówi Jacek Zaniewski, prezes Żubrów, który wraz z drużyną jest w Krakowie. - Ale kluczowym spotkaniem było dla nas starcie piątkowe z Politechniką Kraków. Ta wygrana otworzyła nam drogę do II ligi. Jeżeli w sobotę Politechnika pokona Bombardiera to już będziemy świętowali awans.
W ostanim dniu turnieju w niedzielę Żubry zagrają z Bombardierem.

Współczesna Sport

Żubry Białystok powstały w 2003 roku z inicjatywy Jacka Zaniewskiego. Po kilku sezonach w II lidze białostoczanie w 2007 roku awansowali na zaplecze ekstraklasy. Spadek z I ligi nastąpił w 2010 roku. Drużyna nie przystąpiła do rozgrywek II ligi, a w klubie postawiono głównie na szkolenie młodzieży. Wychowankowie Żubrów coraz lepiej poczynają sobie w młodzieżowych rozgrywkach o mistrzostwo Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wyróżniający się młodzi zawodnicy obok weterenów stanowią skład drużyny, która walczy w Krakowie.
Żubry Białystok - SSK Rzeszów 82:62 (22:14, 18:22, 24:10, 18:16).
Żubry: Kujawa 26, Misiewicz 15, Bombrych 10, Kalinowski 9, Monach 8, Milewski 6, Łotowski 4, Niewiński 4, Wasilewski, Małyszko, Andruk.