Drugoligowi piłkarze ręczni zakończyli pierwszą rundę rozgrywek

maZaktualizowano
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka w pierwszej rundzie rozgrywek II ligi przegrał  dwa mecze
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka w pierwszej rundzie rozgrywek II ligi przegrał dwa mecze Wojciech Wojtkielewicz
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka wygrał 33:22 u siebie z drużyną ROKiS Radzymin, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie Szczypiorniak jeszcze nie był w stanie wypracować większej przewagi niż cztery bramki (10:6, 12:8), a w końcówce goście zaliczyli trzy trafienia z rzędu i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 13:11. Zespół z Dąbrowy Białostockiej wyższy bieg włączył zaraz po przerwie. Po czterech kolejnych trafieniach w 34 minucie Szczypiorniak miał już dosyć bezpieczną przewagę 17:11. Takiego dystansu ROKiS nie zniwelował i ostatecznie skończyło się 33:22. Jest to pierwsza w sezonie porażka ekipy z Radzymina.

– Zagraliśmy z dużą determinacją, zaangażowaniem i pokazaliśmy dobrą dyspozycję – powiedział Mirosław Tokajuk, trener Szczypiorniaka. – Kluczem do zwycięstwa była nasza obrona, a co za tym idzie wyprowadzane i skutecznie kończone kontrataki.
Niewiele brakowało aby pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł SPR Nowe Piekuty. Podopieczni Norberta Marksa jeszcze w 58 minucie meczu u siebie z AZS AWF Warszawa przegrywali 23:24, ale ostatecznie to goście byli górą 24:26.
W tej kolejce, która była ostatnią w pierwszej rundzie, pauzował trzeci zespół z województwa podlaskiego – białostocki Bestios.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – ROKiS Radzymin 33:22 (13:11)
Szczypiorniak
: Kiedysz, Maksimowicz – Łabieniec 10, Dziemiach 8, Jurgilewicz 4, Bruszewski 4, Lewkowicz 3, Pers 3, Kozłowski 1, Chojnacki, Szczęsnowicz.

SPR Nowe Piekuty – AZS AWF Warszawa 24:26 (12:13)
SPR:
Adrian Niemyjski, Krystian Niemyjski – Piekutowski 7, Werpachowski 6, Pruszyński 4, Daciuk 3, Rafał Kostro 2, Bartosiak 1, Gumieniak 1, Roszkowski, Jankowski, Adrian Kostro.

Inny mecz 7. kolejki: Trójka Ostrołęka – Olimpia Biała Podlaska 25:29. Pauzował Bestios Białystok.