Dwa zwycięstwa w II lidze siatkówki

Miłosz Karbowski
Elżbieta Dąbrowska (wystawia) i Katarzyna Kuczyńska sięgnęły po sensacyjne zwycięstwo A. Zgiet
Augustów, Legionowo Siatkarki BTPS-u Bialystok sensacyjnie pokonały w II lidze Legionovię. Od wygranej do wygranej kroczą zawodnicy ślepska Augustów.

4 mecze - 12 punktów

Czwarte z rzędu zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło Ślepskowi Augustów umocnić się pozycji wicelidera grupy trzeciej II ligi siatkarzy.
Bardzo łatwo może nie było, ale widać, że seria wygranych dała podopiecznym Adama Aleksandrowicza dużą pewność siebie. W rozstrzygających momentach zagrali skutecznie. Dzięki temu w meczu z Armatem Kozienice nie stracili nawet seta.
Dwie pierwsze partie przebiegły pod dyktando gospodarzy. Augustowianie odrzucili rywali od siatki zagrywką i zdobywali punkt za punktem. - Każdy się do tego dołożył. Przeciwnikom kłopoty sprawiała i nasza silna zagrywka z wyskoku, i techniczne serwisy - mówi Adam Aleksandrowicz.
Gospodarze nie ustrzegli się jednak przestojów. Oile w pierwszym secie nie dali się dogonić, to w drugim, mimo prowadzenia 14:6, pozwolili rywalom zbliżyć się na dwa punkty. Na szczęście na nic więcej.
Najtrudniejszą przeprawę mieli na koniec spotkania. Kilkakrotnie uciekali Armatowi na trzy punkty, ale goście szybko odrabiali te straty. Pękli jednak, gdy przyszło bronić meczboli. Przy pierwszym zdołali jeszcze podbić kiwkę Mariusza Szlejtera i wyprowadzić kontrę. Przy kolejnym już sobie nie poradzili i kibice, którzy wypełnili halę w Raczkach, mieli znów duże powody do zadowolenia.

Nie mogły się nacieszyć

Chyba nikt, poza samymi zawodniczkami BTPS-u Białystok oraz ich trenerami: Sebastianem Grzegorkiem i Czesławem Tobolskim, nie wierzył w zwycięstwo nad Legionovią.
To co się wydarzyło w sobotę w hali dotychczasowego lidera II ligi to jednak nie cud. - Dziewczynom siedziało przyjęcie. Swoją zagrywką sprawiały natomiast kłopot Legionovii. Poza drugim setem, kiedy znów bawiliśmy się w "nie wiemy czemu piłka wpadła w nasze boisko" walczyły punkt za punkt, - mówi Grzegorek.
Legionovia nie wytrzymała. Nasze siatkarki, po ostatniej piłce, dobre kilka minut tańczyły z radości.

Wyniki

Ślepsk Augustów - Armat Kozienice 3:0 (25:20, 25:22, 26:24).
Ślepsk: Malczewski, Skrzypkowski, Główczyński, Iwanowicz, Starzewski, Rudzewicz, Bokuniewicz (libero) oraz Szlejter, Augustynowicz, Netter.

Legionovia Legionowo - ZSR BTPS Białystok 1:3 (22:25, 25:14, 23:25, 23:25). BTPS: Dąbrowska, Kuczyńska, M. Korol, Mojsik, Okruszko, Obacz (libero) oraz Chańko.