Dwie podlaskie drużyny na minus

(mark)
Bestios Białystok - Jurand Ciechanów 27:32
Bestios Białystok - Jurand Ciechanów 27:32 Wojciech Wojtkielewicz
Dwie porażki poniosły podlaskie drużyny w IIlidze mężczyzn. Bestios Białystok przegrał z Jurandem Ciechanów 27:32, a Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka uległ na wyjeździe Włókniarzowi Konstantynów 22:29.

Białostocka drużyna, która zagrała swój mecz w hali PG 6 po spotkaniu dziewcząt KPRTPD, dotrzymywała kroku rywalom z Ciechanowa tylko w pierwszej połowie. Zespoły odpowiadały sobie akcjami bramka za bramkę.

Niestety, po przerwie goście bardzo szybko zdobyli pięć bramek z rzędu i objęli prowadzenie 23:17. Białostoczanie w tym fragmencie gry popełnili wiele niepotrzebnych strat piłki, zagrali też nieskutecznie. Trzeba jednak zaznaczyć, że w bramce Juranda świetnie spisywał się ich bramkarz broniąc w nieprawdopodobnych sytuacjach.
Przewagę goście utrzymali do końca pokonując Bestios 32:27.

Bestios Białystok – Jurand Ciechanów 27:32 (16:17).
Bestios: Michał Kuczyński, Robert Maksimowicz – Norbert Maksymczuk 1, Krzyztof Czekotowski 5, Karol Bartoszuk 5, Wojciech Stec 4, Cezary Czyżkowski 1, Patrycjusz Jaskurzyński 1, Mateusz Puchalski 9, Damian Kowalczuk 1.
Włókniarz Konstantynów – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 29:22 (16:12).
Bramki dla Szczypiorniaka: Tokajuk 1, Bruszewski 1, Godlewski 1, Łabieniec 2, Karbowski 5, Helman 5, Kowalczyk 7.

5. kolejka: Politechnika Anilana Łódź - KS Uniwersytet Radom 24:34 (11:17), AZS UWWarszawa - ChKS Łódź 33:16, , AZS AWFWarszawa - ROKiSRadzymin 25:25, Trójka Ostrołęka - AZS UMCS Lublin 31:30.