MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwóch księży świętowało 50-lecie swoich święceń kapłańskich. Uroczystościom w Sokółce przewodniczył metropolita białostocki

OPRAC.:
Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
Dwóch kapłanów świętowało swoje jubileusze święceń kapłańskich
Dwóch kapłanów świętowało swoje jubileusze święceń kapłańskich pow. sokólski
Księża Stanisław Gniedziejko i Stanisław Gudel obchodzili dziś pięćdziesiątą rocznicę swoich święceń kapłańskich. Uroczystość jubileuszowa, która odbyła się w kościele pw. św. Antoniego w Sokółce, była połączona z mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

- Niech to będzie czas naszej wdzięcznej modlitwy za tych czcigodnych naszych braci – kapłanów i za tych, którzy powołali ich do świadczenia o Chrystusie – mówił ks. Jarosław Ciuchna, proboszcz Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce.

Arcybiskup Józef Guzdek podkreślił, że księża są pierwszymi i najważniejszymi współpracownikami biskupa. Dlatego w sposób szczególny podziękował jubilatom za ich 50-letnią służbę na rzecz Archidiecezji Białostockiej.

- Czcigodni księża jubilaci, bardzo wam dziękuję za to, co uczyniliście w tym czasie, za łaskę udzieloną przez waszą posługę w sakramentach świętych. Wszyscy modlimy się tu o Boże błogosławieństwo, zdrowie i moc Ducha Świętego na kolejne lata. Bo kapłanem się nie bywa, ale jest się nim na wieczność – zaznaczył Arcybiskup.

Przedstawiciele Rady Parafialnej wyrazili słowa wdzięczności i uznania dla księży jubilatów. Księdzu Stanisławowi Gniedziejce dziękowali nie tylko za 50 lat kapłaństwa, ale również za 25 lat posługi w sokólskiej parafii.

- Nigdy nie szczędziłeś sił ani czasu dla parafii, czego dowodem jest nasze Sanktuarium oraz jego otoczenie. Życzymy kolejnych pięknych jubileuszy – winszowali.

Księdzu kanonikowi Stanisławowi Gudelowi składano gratulacje oraz wyrazy szacunku za 50 lat pracy duszpasterskiej, życząc wszelkiej przychylności nieba i nieustających łask Bożych.

- Niech dobry Bóg błogosławi księdzu w każdym dniu kapłańskiej służby, niech darzy księdza dobrym zdrowiem, pogodą ducha i miłością bliźnich – mówił przedstawiciel Rady Parafialnej.

Podziękowania płynęły również z ust samych jubilatów. Ksiądz Stanisław Gudel wspomniał, że z Sokółką związany jest od 50 lat – najpierw jako diakon, potem jako kapłan, a przez pięć lat pełnił tu posługę. Przyznał, że w jego życiu były dwie służby: najpierw dwuletnia wojskowa w Bartoszycach, a następnie ta, która trwa do dziś – służba Bogu. Najdłużej związany był i nadal jest z Parafią Świętej Rodziny w Białymstoku.

Ksiądz Stanisław Gniedziejko, dziękując za miłe słowa, podkreślił, że uwielbienie Boga i Maryi dziś wyjątkowo wypływają z jego serca podczas obchodów jubileuszu 50-lecia posługi kapłańskiej.

- Moje święcenia odbyły się dokładnie 50 lat temu – 16 czerwca 1974 roku. Wówczas byłem najmłodszym kapłanem w Archidiecezji, a dziś jestem jubilatem z 50-letnim stażem – przyznał z uśmiechem. - W życiu kapłańskim jest jak w różańcu. Są tajemnice radosne i bolesne. Ja przede wszystkim dziękuję Bogu za dar życia. A to, jak duszpasterzowałem wśród was, wspierany waszą modlitwą, ofiarami, dobrą radą, życzliwością i wszelką pomocą, to sami wiecie – dodał.

Po mszy świętej każdy mógł osobiście podziękować i złożyć gratulacje jubilatom.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna