Dziesięć meczów bez wygranej Wigier Suwałki

wdr
Przez błędy bramkarza i obrońców Wigry Suwałki zostawiły punkty w Chojnicach. Trwa czarna seria suwalczan

Po kwadransie gry gospodarze wykonywali rzut wolny z odległości około 30 metrów. Piotr Kieruzel uderzył silnie, ale bez przesady. Wyraźnie zaskoczony Karol Salik tylko machnął ręką, a piłka wylądowała pod poprzeczką.

Po 25 minutach drugiej połowy Chojniczanka znowu biła wolny z 30 metrów, ale z boku boiska. Dośrodkowaną lobem piłkę bramkarz Wigier już miał „w koszyczku”, ale mokra wymknęła mu się z rąk. Nie zdołał jej wybić żaden trzech jego kolegów, a jedyny z rywali biorący udział w zamieszaniu, Wojciech Lisowski kopnął ją do siatki. Ból, bo to Wigry prowadziły wtedy 2:1.

Dramat suwalczan nastąpił niemal kwadrans przed końcem. Dopuścili do dośrodkowania z prawej strony, lot piłki głową przedłużył jeden z miejscowych, a Paweł Zawistowski, były gracz Jagiellonii strzelił z kozła. Zdezorientowany golkiper biało-niebieskich przysiadł, a piłka nad nim wpadła do bramki.

- Są takie dni, kiedy człowiekowi nic nie wychodzi - przyznaje Karol Salik. - Powiedziałem już kolegom, że gdybym był w normalnej dyspozycji, nie dopuściłbym do utraty żadnego z tych trzech goli. Popełniłem błędy, tę porażkę biorę na siebie.

To już 10. z rzędu mecz Wigier bez zwycięstwa. Podobną serię notowały w tej samej części poprzedniego sezonu. Teraz starały się nie dopuścić do „jubileuszu”. Mecz z niepokonaną u siebie w tych rozgrywkach Chojniczanką zaczęły jednak bez wyrazu. Dopiero w przerwie, kiedy nie mieli już nic do stracenia, suwalczanie powiedzieli sobie, że są w stanie wygrać.

Sygnał do ataku dał świeżo wprowadzony na plac Miłosz Kozak, a potem akcja potoczyła się jak po sznurku. Piłka powędrowała na lewą stronę do Franka Adu Kwame. Boczny obrońca płasko ją dośrodkował, piętką dalej podał Kamil Zapolnik, a czekający na piątym metrze Kamil Adamek wyrównał wynik, zdobywając swojego siódmego gola w sezonie. Po chwili, po szybkiej wymianie podań Zapolnik mógłby cieszyć się z drugiej asysty, ale Damian Kądzior uderzeniem z ośmiu metrów trafił w słupek.

Gospodarze mieli szczęście i osłupiali dalej przyglądali się popisom biało-niebieskich. Po kwadransie ich bramkarz, Łukasz Budziłek musiał znów sięgnąć do siatki. Koronkową akcję przeprowadzili Damian Gąska i Jakub Bartkowski, a zamykającemu ją Kamilowi Zapolnikowi pozostało kopnąć piłkę z dwóch metrów do bramki. Chojniczanka, niestety, ze stanu 1:2, szybko wyprowadziła na 3:2.

Trenerzy o meczu

Dominik Nowak (Wigry): W pierwszej połowie nie zagraliśmy wybitnych zawodów i straciliśmy bramkę. Na druga wyszliśmy z wielką wolą nie tylko wyrównania, ale i wygrania meczu. Udało się, prowadziliśmy 2:1. Niestety, znowu straciliśmy dwa kuriozalne gole. Musimy wystrzegać się takich błędów. Na tym poziomie nie mogą one się zdarzać.

Maciej Bartoszek (Chojniczanka)
: Zaczęliśmy mecz tak, jak chcieliśmy, kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia. Po przerwie sytuacja diametralnie się zmieniła, zaskoczyła nas gra Wigier. Zareagowaliśmy zmianami i kadrowymi, i w sposobie gry, pokazaliśmy charakter. Na naszym boisku znowu było ciekawie, bardzo cieszą trzy punkty.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 3:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Piotr Kieruzel 16, 1:1 Kamil Adamek 47, 1:2 Kamil Zapolnik 65, 2:2 Wojciech Lisowski 69, 3:2 Paweł Zawistowski 73.
Żółte kartki: Meschia, Kosakiewicz, Podgórski (Chojniczanka), Adu Kwame, Zapolnik, Karankiewicz, Wichtowski, Kozak, Kądzior (Wigry). Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów: 1200.
Chojniczanka: Łukasz Budziłek - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Łukasz Kosakiewicz, Jacek Podgórski, Paweł Zawistowski (83 Mariusz Kryszak), Irakli Meschia, Andrzej Rybski (55 Jakub Mrozik), Michał Jakóbowski (53 Jakub Biskup), Tomasz Mikołajczak.
Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Tomasz Jarzębowski (74 Rafał Remisz), Frank Adu Kwame, Damian Kądzior, Adrian Karankiewicz (81 Łukasz Wroński), Rafał Augustyniak (46 Miłosz Kozak), Damian Gąska, Kamil Zapolnik, Kamil Adamek.

Wyniki 16. kolejki
Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 (0:0).
Bramki:
0:1 Konrad Kaczmarek 78, 0:2 Mateusz Machaj 85

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 3:2 (1:0).
Bramki:

Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów 3:1 (2:1).
Bramki:
0:1 Łukasz Wróbel 5 z karnego, 1:1 Grzegorz Lech 34, 2:1 Łukasz Jegliński 45, 3:1 Krzysztof Szewczyk 55.

GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0).
Bramka:
1:0 Dawid Abramowicz 34.

Znicz Pruszków - MKS Kluczbork 1:0 (0:0).
Bramka:
1:0 Maciej Mysiak 73.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 3:3 (1:1)

Wisła Puławy - Sandecja Nowy Sącz 0:0.

Stal Mielec - GKS Tychy 3:2 (0:1).
Bramki:
0:1 Daniel Tanżyna 31, 0:2 Łukasz Grzeszczyk 76 1:2 Krystian Getinger 77, 2:2 Mateusz Cholewiak 86, 3:2 Sebastian Zalepa 90.

Pogoń Siedlce - Miedź Legnica 0:4 (0:1).
Bramki
: 0:1 Daniel Gołębiewski 28 samobójcza, 0:2 Damian Rasak 57, 0:3 Wojciech Łobodziński 76, 0:4 Paul Batin 90.