Ekstraklasa futsalu. MOKS grał, ale gole zdobywali rywale [zdjęcia]

kgol
Mecz ekstraklasy futsalu MOKS Białystok - Pogoń 04 Szczecin
Mecz ekstraklasy futsalu MOKS Białystok - Pogoń 04 Szczecin Anatol Chomicz
MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał 1:3 u siebie z Pogonią 04 Szczecin.

MOKS przystąpił do spotkania z ostatnią w tabeli Pogonią opromieniony wysokim zwycięstwem w Chorzowie z Cleareksem. Natomiast Portowcy przed starciem na Podlasiu, przegrali wszystkie cztery mecze.

Niestety, powtórzył się scenariusz z trzeciej kolejki, kiedy to Słoneczni mierzyli się na swoim boisku z MKF Solne Miasto Wieliczka (porażka 1:2) i dali się zaskoczyć już na samym początku. W drugiej minucie szybką kontrę szczecinian zamienił na bramkę Mateusz Jakubiak. Kilkadziesiąt sekund później, po mocnym strzale golkiper Portowców Daniel Szklarz odbił piłkę przed siebie, a tam czujnością wykazał się Mateusz Lisowski, z bliska pakując piłkę do siatki.

Słoneczni przejęli inicjatywę, ale bramki zdobywali rywale. Golkiper białostoczan Norbert Jendruczek w swoim stylu uczestniczył w konstruowaniu akcji ofensywnej na połowie gości. Oddał mocny strzał, który wybronił Szklarz. Zawodnik gości błyskawicznie wznowił grę, posyłając futbolówkę dalekim wykopem do pustej bramki. W ostatniej minucie szczecinianie podwyższyli wynik, wykorzystując przedłużony rzut karny za przekroczony limit fauli Słonecznych.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Pogoń Szczecin 1:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Jakubiak 2, 1:1 Lisowski 3, 1:2 Szklarz 14, 1:3 Maćkiewicz 40.
MOKS: Jednruczek – Lisowski, Citko, Firańczyk, Grabowski oraz Kożuszkiewicz, Dawidziuk, Osypiuk, Łukasiewicz, Gajdziński, Hryckiewicz, Szatyłowicz.

Inne wyniki 5. kolejki: Piast Gliwice – MKF Solne Miasto Wieliczka 3:2, Gatta Zduńska Wola – Clearex Chorzów 5:3, Rekord Bielsko -Biała – FC Toruń (18). Dziś: Red Dragons Pniewy –Słomniczanka Słomniki (godz. 19), AZS UŚ Katowice – AZS UG Gdańsk (20).