Ekstraklasa futsalu. Pierwsza porażka Słonecznych

jlas
Bialystok 22.04.2017 futsal moks bialystok - azs uw warszawa fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
W drugim meczu ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok nie strzelił żadnej bramki przegrywając na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:4.

Jednak porażka 0:4 - jak mówi trener białostoczan Adrian Citko - wcale nie obrazuje przebiegu gry. - Od początku prezentowaliśmy się dobrze, tworząc kilka sytuacji, po których trafialiśmy w poprzeczki. Podobnie jak z Gattą mieliśmy problem z nastawieniem celowników i wykończeniem swoich okazji - mówi grający szkoleniowiec. Do przerwy gospodarze prowadzili tylko 1:0. W drugiej połowie atakowali jedni i drudzy, z tą różnicą, że bramki strzelili tylko gospodarze.

Piast Gliwice - MOKS Słoneczny Stok 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Mirga (15), 2:0 Grecz (26), 3:0 Bonifacio (35), 4:0 Dewucki (40).
MOKS: Jendruczek - Citko, Lisowski, Kożu-szkiewicz, Firańczyk, Dawidziuk, Osypiuk, Szatyłowicz, Łukasiewicz, Gajdziński, Hryckiewicz, Grabowski.
Inne wyniki: FC Toruń - Gatta Zduńska Wola 1:1, Red Dragons Pniewy - AZS UŚ Katowice 2:3, Rekord Bielsko- Biała - Pogoń 04 Szczecin 13:1, Solne Miasto Wieliczka - AZS UG Gdańsk (mecz zakończył się po zamknięciu numeru „Współczesnej”).