Ekstraklasa. Jagiellonia wiceliderem. Śląsk tylko postraszył w Białymstoku

msz, Bartłomiej Modzelewski
Jagiellonia Białystok pokonała Śląsk Wrocław 4:1
Jagiellonia Białystok pokonała Śląsk Wrocław 4:1 Anatol Chomicz / Polska Press
Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław 4:1. To wrocławianie pierwsi objęli prowadzenie, ale nie załamało to drużyny Michała Probierza, która odpowiedziała w wielkim stylu, pokazując, że zbyt wcześnie niektórzy zaczęli skreślać ją z grona kandydatów do mistrzostwa.

Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz. Po przegranych meczach w poprzednim tygodniu obie ekipy chciały się zrehabilitować. Trener Jagiellonii Michał Probierz zastosował aż cztery zmiany w porównaniu do przegranego spotkania z Wisłą Kraków (1:3). Szansę debiutu już w pierwszym meczu, od początku spotkania otrzymał zakontraktowany we wtorek Cillian Sheridan. Od pierwszej minuty wystąpili także Ziggy Gordon, Rafał Grzyb i Przemysław Frankowski. Tymczasem Jan Urban skorzystał z dwóch wypożyczonych z Pogoni Szczecin zawodników, którzy jeszcze nie zagrali od pierwszych minut w drużynie z Wrocławia. Na "dziewiątce" mecz rozpoczął Łukasz Zwoliński, a na lewej obronie Mateusz Lewandowski.

Pierwszy kwadrans nie rozpieszczał sytuacjami kibiców zgromadzonych na stadionie w Białymstoku. Po wyrównanym początku ekipa przyjezdnych zadała pierwszy cios. Po złym wybiciu piłki przez Jacka Góralskiego, piłkę przejął Mateusz Lewandowski, którego zablokowany strzał spadł prosto pod nogi Roberta Picha, a ten mierzonym strzałem w prawy róg bramki, pokonał Mariana Kelemena.

Po straconej bramce gospodarze szybko przeszli do gry ofensywnej, aby jak najszybciej odrobić straty. Ekipa z Podlasia miała jednak problemy z powrotem do defensywy. Już w 31. minucie jedna z wielu kontr gości mogła zakończyć się kolejnym golem, kiedy to pięknym precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Łukasz Madej. Jednak po strzale głową Roberta Picha, bramkarza gospodarzy uratował słupek.

Jak powszechnie wiadomo, "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić". Błąd w ustawieniu obrony gości wykorzystał Fedor Cernych, który strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Mariusza Pawełka. Bramkarz Śląska odbił piłkę przed siebie, jednak Przemysław Frankowski dobiegł do futbolówki i prostym plasowanym strzałem wyrównał stan spotkania.

W 41. minucie Jagiellonia poszła za ciosem. Ziggy Gordon z wielkim zaangażowaniem walczył o piłkę, którą przejął Jacek Góralski. Defensywy pomocnik szybko dośrodkował ją w pole karne Śląska i po strzale Konstatina Vasiljeva na tablicy widniał wynik 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie. Obie ekipy próbowały powoli, atakiem pozycyjnym przedostać się pod bramkę rywali. Udało się to Jagiellonii w 59 minucie. Po pięknej akcji Sheridana z Tomasikiem, piłkę otrzymał Jacek Góralski, który zdobył 3 bramkę dla Jagiellonii.

Trzeci gol ekipy Probierza zupełnie uspokoił spotkanie. Żadna z drużyn nie prezentowała niczego ciekawego w ofensywie. Owszem obie ekipy próbowały dośrodkowań i strzałów, które jednak nie zagrażały bramkarzom. Dopiero w 77. minucie, Cernych doszedł do piłki, do której wyszedł także Mariusz Pawełek zderzając się głowami z litewskim napastnikiem. Za to zagranie bramkarz Śląska otrzymał zasłużoną czerwoną kartkę i do końca meczu wrocławianie musieli radzić sobie w dziesiątkę. Po tej sytuacji Jagiellonia zdobyła kolejnego gola. Strzał Vassiljeva z rzutu wolnego obronił Dominik Budziński (zmienił na bramce Pawełka), jednak do piłki tak jak w pierwszej połowie doskoczył Przemysław Frankowski, zaliczając swoje drugie trafienie w tym spotkaniu.

Mimo zaciętego początku to ekipa z Białegostoku zdecydowanie pokonała ekipę przyjezdnych. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Konstatin Vasiljev, który szczególnie w pierwszej odsłonie był motorem napędowym swojej drużyny. Na pochwałę zasłużył debiutujący Cillian Sheridan. Irlandczyk przyspieszał grę, grając często na jeden kontakt.

Atrakcyjność meczu: 7
Piłkarz meczu: Przemysław Frankowski

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Wartość klubów Ekstraklasy [RANKING]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Ekstraklasa. Jagiellonia wiceliderem. Śląsk tylko postraszył w Białymstoku - Gol24