Ekstraklasa tenisa stołowego kobiet. Drużyny Dojlid i AZS w środku tabeli

Tenisistki stołowe Asterm Dojlidy kończą sezon na 6. miejscu
Tenisistki stołowe Asterm Dojlidy kończą sezon na 6. miejscu Robert Kruk
Kończy się runda zasadnicza w ekstraklasie kobiet. Drużyny Asterm Dojlidy i AZS PWSiP Metal-Technik utrzymały się w najwyższej klasie rozgrywkowej plasując się w środku tabeli.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego ekstraklasy kobiet drużyna kobiet Asterm Dojlidy Białystok przegrała z Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:3, a AZS PWSIP Metal-Technik Łomża uległ SKTS Sochaczew na wyjeździe 0:3.

Białostoczanki wystąpiły w bardzo młodym składzie. W całym spotkaniu nasza młodzież nie zdołała ugrać ani jednego seta. Kamila Gryko uległa Tetyanie Bilenko 3:11, 5:11 i 5:11. Jeszcze szybciej z Zuzanną Borek rozprawiła się Roksana Załomska. Szansę na zdobycie honorowego seta miała Julia Jackowska, ale w decydującej partii przegrała 10:11. Natomiast pozostałe odsłony kończyły się zwycięstwami Sandry Wabik 11:1 i 11:6.

Chociaż do rozegrania pozostały jeszcze zaległe spotkania to lokata białostoczanek już się nie zmieni. Asterm Dojlidy kończą sezon na 6. miejscu.

Akademiczki z Łomży zagrają jeszcze w niedzielę, 18 kwietnia zaległy mecz z JKTS Jastrzębie Zdrój. W spotkaniu z SKTS Sochaczew łomżynianki przegrały tak jak białostoczanki 0:3 zdobywając w meczu dwa sety. Wywalczyły je Marta Smętek w pojedynku z Darią Łuczakowską i Zhao Xia w meczu z Magdaleną Sikorską.

Asterm Dojlidy Białystok - Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:3.
Kamila Gryko - Tetyana Bilenko 0:3 (3:11, 5:11, 5:11),
Zuzanna Borek- Roksana Załomska 3:0 (4:11, 3:11, 4:11),
Julia Jackowska - Sandra Wabik 3:0 (1:11, 6:11, 10:12)

SKTS Sochaczew – KU AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 3:0
Irina Ciobanu – Anna Monika Zielińska 3:0 (11:6, 11:2, 11:7)
Daria Łuczakowska – Marta Smętek 3:1 (11:6, 3:11, 11:3, 11:7)
Magdalena Sikorska – Zhao Xia 3:1 (11:6, 11:9, 5:11, 11:9)