MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ełk. Pani minister odwiedziła porodówkę

dd na podst. UM Ełk
Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska odwiedziła Oddział Ginekologiczno – Położniczy, gdzie m.in. spotkała się z mamami.

W poniedziałek 17 lipca rozpoczął się w Ełku nowy program pilotażowy Ministerstwa Cyfryzacji, tym razem dotyczący zgłaszania w USC urodzenia dziecka za pośrednictwem pełnomocnika szpitalnego. W związku z tym w piątek 21 lipca Minister Anna Streżyńska odwiedziła Oddział Ginekologiczno - Położniczy ełckiego szpitala Pro – Medica, gdzie spotkała się z pacjentkami.

Wizyta miała na celu m.in. zapoznanie się z funkcjonowaniem programu oraz zebranie opinii mam, które skorzystały z oferowanej przez szpital pomocy z załatwieniu formalności po urodzeniu dziecka. Program służy zebraniu informacji, które elementy rejestracji narodzin dziecka rodzice chcieliby zachować dla siebie, gdyż proces ten jest związany z określonymi emocjami i uczuciami. Dlatego ważne jest, żeby zbadać, gdzie faktycznie potrzebne jest wsparcie pełnomocnika i rozwiązań cyfrowych.

Po wizycie w szpitalu Pro – Medica Pani Minister spotkała się z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem oraz dziennikarzami w Urzędzie Miasta. Przedstawiła wówczas pozytywną opinię na temat funkcjonowania programu pilotażowego na tym etapie.

- Szukamy komfortowych i najprostszych sposobów umożliwiających kontakt mieszkańców z administracją – szczególnie w takiej sytuacji, jaką są narodziny dziecka. W Ełku program pilotażowy sprawdza się, ponieważ Ełk jest miastem, które jest blisko mieszkańców. W samorządach powinno być właśnie tak, że w przebiegających procesach powinna uczestniczyć społeczność lokalna – powiedziała Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska.

Pani Minister przedstawiła także plany dalszego rozwoju i ostatecznego wdrożenia programu na obszarze całego kraju. Zebrane opinie w trakcie pilotażu posłużą wdrożeniu pod koniec tego roku usługi cyfrowej.

- Cieszę się, że po raz kolejny Ełk stał się miastem, w którym Ministerstwo Cyfryzacji zdecydowało się wdrożyć pilotażowy program służący mieszkańcom naszego kraju. Zależało nam na tym, by ponownie znaleźć się w czołówce polskich miast, które testują najnowsze rozwiązania informatyczne. Dzięki zbadaniu opinii pacjentek ełckiego szpitala oraz zaangażowaniu pracowników w koordynację pilotażowych działań, możemy przyczynić się do usprawnienia, zaplanowanych do wdrożenia, ogólnopolskich procedur rejestracji w USC urodzonych w szpitalach dzieci – powiedział prezydent Tomasz Andrukiewicz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna