Emilia Romanowicz trzecią Polką w Biegu Piastów

Emilia Romanowicz (z prawej) na podium mistrzostw Polski
Emilia Romanowicz (z prawej) na podium mistrzostw Polski Arch. prywatne
Emilia Romanowicz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski seniorek w biegach długodystansowych. Narciarka Puszczy Supraśl w ten sposób powtórzyła w Jakuszycach swój rezultat sprzed roku.

Mistrzostwa Polski w biegach długodystansowych rozgrywane były w ramach Biegu Piastów. Romanowicz trasę 26 kilometrów techniką klasyczną pokonała jako czwarta z 47 startujących zawodniczek. W gronie Polek zajęła jednak trzecią pozycję, ponieważ cały bieg wygrała Czeszka Adela Boudtkova.

Emilia na ostatnich kilometrach stoczyła twardą walkę o 4. miejsce, a także o medal krajowych mistrzostw. Kilka sekund za nią przybiegły bowiem Czeszka Jana Jetmarova i Polka Anna Staręga.

To bardzo udany okres w karierze Romanowicz. Przypomnijmy, że w minionym tygodniu na rodzimych trasach w Supraślu Emilia zdobyła także jeden złoty i dwa srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Wyniki Biegu Piastów Kobiet na 26 km techniką klasyczną: 1. Adela Boudtkova (Czechy) 01:17:39; 2. Marcela Marcisz (Polska) strata 0:10; 3. Justyna Mordarska (Polska) 0:33; 4. Emilia Romanowicz (Puszcza Supraśl) 2:25; 5. Jana Jetmarova (Czechy) 2:31; 6. Anna Staręga (Polska) 2:35.