Kultura daje osobom niepełnosprawnym przede wszystkim szansę na wyrażenie siebie. Jak podkreśla organizatorka festiwalu, Katarzyna Kuklińska, tutaj znikają wszystkie bariery. - Sztuka to platforma, która oddziałuje najsilniej na człowieka. Daje zarówno największą możliwość wykorzystania potencjału, jak i najłatwiejszy odbiór dla społeczeństwa- mówi.
I choć uczestnicy festiwalu na co dzień borykają się z niepełnosprawnością, przez te kilka dni pokazują mieszkańcom, że mimo wszystko potrafią być aktywni.
- To spotkanie to także szansa dla niepełnosprawnych na przekonanie się, że nie są gorsi od osób sprawnych, jeśli tylko uwierzą we własne możliwości - przekonuje Kuklińska.
Tegoroczny festiwal będzie trwał od piątku 8 września do niedzieli 10 września br. Uroczysta inauguracja odbędzie się natomiast kilka dni wcześniej - 3 września.
Nie zabraknie elementów, które już tradycyjnie wpisały się w program festiwalu, takich jak: pokazy filmowe, koncerty czy wystawy. Niepełnosprawni wezmą także udział w olimpiadzie lekkoatletycznej.
Zmianą w tym roku z kolei będzie zakończenie festiwalu w plenerze na skate parku przy ul. Księżnej Anny.
Organizatorzy stawiają przed wszystkim na zabawę i integrację na świeżym powietrzu. Tradycyjnie będzie loteria fantowa, wystąpi też m.in. zespół Mad Bee.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?