MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Filharmonia kameralna. Potrzeba ok. 7 mln złotych na dokończenie remontu

dr
Autorem wizualizacji sali widowiskowej FKWL jest Pracownia Projektowa Architektury i Akustyki Sound & Space Robert Lebioda
Autorem wizualizacji sali widowiskowej FKWL jest Pracownia Projektowa Architektury i Akustyki Sound & Space Robert Lebioda
Po zakończeniu pierwszego etapu remontów budynku Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego muzycy czekają na przeprowadzkę. Jednak te prace to tylko wierzchołek góry lodowej.

Po długowyczekiwanym remoncie filharmonicy znów będą mogli koncertować w budynku przy ul. Nowej 2. Standard sali Zespołu Szkół Katolickich, w której muzycy koncertowali w czasie remontu jest znacznie lepszy od stanu sali widowiskowej w byłym urzędzie wojewódzkim. Niezbędne jest przeprowadzenie kolejnych prac, bo mimo odnowienia części biurowej FKWL to właśnie sala koncertowa jest największym i kosztownym wyzwaniem.

Zgodnie z wykonaną dokumentacją na rozbudowę i odnowienie sali potrzeba ok. 7 mln zł.
- Władze miasta dwukrotnie starały się o pozyskanie dofinansowania ze środków unijnych na realizację pełnej przebudowy sali koncertowej - przyznaje Łukasz Czech z łomżyńskiego magistratu. - Nie udało się.

Remont sali zakłada utworzenie nowego wejścia głównego od strony parkingu, dobudowanie chodników, toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonanie reżyserki w sali koncertowej i przebudowę dachu. Ze względu na akustykę sala będzie rozbudowana.

Dotychczas wyremontowano część administracyjno-biurową. Całkowicie zmieniona została koncepcja rozplanowania biur. Wyremontowano łazienki, przez które złą sławą okryła się Łomża (kompromitujące zdjęcie wykonane przez T. Karolaka). Odnowiono także klatkę schodową, korytarze, pokoje administracji i magazyny instrumentów. Wymieniono wszystkie instalacje. Zamurowane zostały duże okna w sali widowiskowej.

Od strony Szosy Zambrowskiej powstały dwa wejścia. Na parterze w sali lustrzanej pomiędzy częścią administracyjną a foyer powstały garderoby i poczekalnia dla artystów. Przeprowadzka filharmoników ma się odbyć we wrześniu.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna