Freskovita Wysokie Mazowieckie - GKS Jastrzębie 4:2. Było trochę nerwów

Arkadiusz Żaglewski (z prawej) ostatnio miał problemy ze zdrowiem, ale wystąpił w sobotnim meczu Archiwum
Freskovita Wysokie Mazowieckie z trudem pokonała GKS Jastrzębie. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego wygrali z przedostatnim zespołem w drugoligowej tabeli 4:2.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Freskovita już w 3. minucie objęła prowadzenie. Piłkę do własnej bramki skierował David Gill. Po niespełna pół godzinie gry sytuacja uległa nieoczekiwanej zmianie. W 25 minucie Dawid Szwarga doprowadził do wyrównania, a 60 sekund później doświadczony Witold Wawrzyczek wykorzystał rzut karny i goście sensacyjnie wygrywali 2:1.

Nerwowo w Wysokiem Mazowieckiem było bardzo długo. Dopiero w 80 minucie pojedynku "mleczni" odrobili straty po golu Krzysztofa Zalewskiego. Trzy punkty Freskovicie zapewnił Marcin Łukaszewski, który w samej końcówce strzelił dwie bramki (w 83 i 88 minucie).

- Determinacja i ambicja zapewniły nam zwycięstwo - podsumował prezes KS Freskovita Seweryn Sapiński.

Freskovita Wysokie Mazowieckie - GKS Jastrzębie 4:2 (1:2)
Bramki: 1:0 - Gill 30-sam., 1:1 - Szwarga 25, 1:2 - Wawrzyczek 26-karny, 2:2 - Zalewski 80, 3:2 - Łukaszewski 83, 4:2 - Łukaszewski 88.
Freskovita: Holewiński - Czarnecki, Zalewski, Kołłątaj, Bartkiewicz - Trzaskalski, Strózik (58 Jegliński), Żaglewski, Kołodziejczyk (75 Łukaszewski) - Bzdęga (58 Kobeszki), Twardowski (89 Oświęcimka).
Jastrzębie: Sławik - Szwarga, Gill, Wawrzyczek - Chrabąszcz, Kostecki, Staniek, Kukulski (83 Miły), Hajczuk (89 Kobylecki) - Janeczek, Łaciok (82 Świeżyński).
Żółte kartki: Kołłątaj, Strózik, Kołodziejczyk (Freskovita), Staniek, Kukulski, Janeczek (Jastrzębie). Sędziował: Karol Mazuro (Olsztyn). Widzów: 200.