Futsal. Białostoccy pierwszoligowcy z inauguracyjnych wyjazdów wrócili z niczym

Zarówno futsaliści Futbalo (na biało), jak i Bonito Heliosa, ponieśli wyjazdowe porażki Urszula Łobaczewska
Nie udały się premierowy wyjazdy białostockim pierwszoligowcom. Futsaliści Futbalo przegrali 2:3 w Gnieźnie, a Bonito Heliosa - 2:8 w Kamienicy Królewskiej.

W gorszych nastojach do domu wracali zawodnicy Bonito Heliosa, którzy w pierwszej połowie zaprezentowali się fatalnie. Gubili piłkę na własnej połowie, a nawet tuż przed polem karnym, a rywale z łatwością to wykorzystywali. Do przerwy beniaminek przegrywał już 0:6 i losy spotkania zostały przesądzone.

Futsalista Bonito Heliosa: Nie da się grać na wariackich papierach

Dopiero po zmianie stron białostoczanie pokazali dobry futsal, efektem czego były dwa trafienia Filipa Dojlidy, ale i tak skończyło się wysoką porażką 2:8.

- Wyszło na to, że nie dojechaliśmy na ten mecz nie tyle piłkarsko i fizycznie, co psychicznie. Z tak mocnym rywalem nie można grać na wariackich papierach - ocenił w "Magazynie 1. ligi" Dojlida.

Wyrównany przebieg miała potyczka Futbalo w Gnieźnie, ale i tam górą byli przeciwnicy, którzy zwyciężyli 3:2.

- Rozegraliśmy słaby mecz, ale i tak mogliśmy wyszarpać remis. Nie udało się, bo w prosty sposób straciliśmy dwie bramki i jesteśmy po tym występie bardzo niezadowoleni - przyznaje trener białostoczan Jakub Budźko.

Oby naszym drużynom lepiej poszło w trzeciej kolejce przed własnymi kibicami. Futbalo podejmie gdańskich akademików, a Bonito Helios zmierzy się z KS-em Gniezno. Początek obu spotkań w sobotę - 8 października, o godz. 19.

WYNIKI 2. KOLEJKI

• We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - Bonito Helios Białystok 8:2 (6:0). Bramki dla Bonito Heliosa: Dojlida - dwie.
  • KS Gniezno - Futbalo Białystok 3:2 (1:1). Bramki dla Bonito: Stachelek, Konon.
  • AZS UG Gdańsk - Orlik Mosina 10:0, TAF Toruń - Futsal Świecie 1:2, KS Piła - Futsal Szczecin 5:5, LZS Dragon Bojano - Team Lębork 6:11.

1. Team Lębork 2 6 13-7
2. KS Gniezno 2 6 7-5
3. AZS UG Gdańsk 2 4 15-5
4. Futsal Świecie 2 4 7-6
5. Futsal Szczecin 2 4 16-6
6. LZS Bojano 2 3 9-13
7. FUTBALO BIAŁYSTOK 2 3 6-4
8. Kamienica Królewska 2 3 10-5