MOKS Słoneczny Stok - AZS UG Gdańsk 7:3
MOKS Słoneczny Stok - AZS UG Gdańsk 7:3 Urszula Łobaczewska
Nie będzie nerwówki w ostatniej kolejce! MOKS Słoneczny Stok pokonał u siebie 7:3 AZS UG Gdańsk i zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie.

- Cieszymy się, że na ostatni mecz do Rekordu Bielsko-Biała pojedziemy bez presji i na pewno powalczymy o sprawienie sensacji - mówi Adrian Citko, grający asystent trenera Słonecznych.

Na początku jednak wcale nie było radośnie, bo do przerwy zdegradowani już gdańszczanie sensacyjnie prowadzili w Białymstoku 2:0.

- Obie połowy wyglądały podobnie. Mieliśmy ogromną przewagę, ale w pierwszej brakowało skuteczności, a bramkarz rywali wyczyniał cuda i trzymał swoją drużynę przy życiu - tłumaczy Citko. - Do tego graliśmy zbyt indywidualnie, popełniliśmy kilka błędów i goście to wykorzystali - dodaje.

W drugiej połowie przyjezdni pękli. Popis strzelecki dali Kolumbijczycy - Helver Tachack i Cristian Neme, strzelając sześć goli. Z każdym trafieniem gdańszczanie gaśli i ostatecznie przegrali 3:7.

WYNIKI 29. KOLEJKI
MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UG Gdańsk 7:3 (0:2).
Bramki: 0:1 - Kreft (6), 0:2 - Urtnowski (10), 1:2 - Tachack (22), 2:2 - Neme 27), 3:2 - Neme (28), 4:2 - Makal (31), 5:2 - Tachack (32),. 5:3 - Lewczuk (33), 6:3 - Neme (40), 7:3 - Neme (40).

Futsal Leszno - LSSS Lębork 7:4, AZS UW Wilanów Warszawa - Legia Warszawa 6:0, FC Toruń - Górnik Polkowice 5:3, Red Dragons Pniewy - Constract Lubawa 6:1, Futsal Team Brzeg - Clearex Chorzów 1:7, Red Devils Chojnice - Dreman Opole Komprachcice (niedziela, godz. 18), Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała (n. 18).

1. Piast Gliwice 28 75 145-57
2. Rekord Bielsko-Biała 28 73 151-57
3. Constract Lubawa 29 63 138-77
4. Dreman Opole 28 56 109-81
5. Futsal Leszno 29 49 126-88
6. FC Toruń 29 48 95-97
7. Red Dragons Pniewy 29 37 92-94
8. AZS UW Wilanów 29 37 95-90