Słoneczni wreszcie wydostali się ze strefy spadkowej
Słoneczni wreszcie wydostali się ze strefy spadkowej Wojciech Wojtkielewicz
Po długim okresie spędzonym w strefie spadkowej ekstraklasy, wydostał się z niej MOKS Słoneczny Stok Białystok. Stało się tak po efektownym zwycięstwie Słonecznych 5:0 z LSSS-em Lębork.

- Cieszymy się, że jesteśmy nad kreską i oby tak już zostało do końca sezonu. Było kilka nerwowych momentów, ale generalnie nasze zwycięstwo jest zasłużone i mogło nawet być wyższe - mówi Adrian Citko zawodnik i asystent trener Słonecznych Aleksandra Danilenki.

Od czasu objęcia przez ukraińskiego szkoleniowca podlaskiego zespołu, białostoczanie wygrali dwa mecze po 5:0 (wcześniej w Warszawie z AZS-em Wilanów). Imponujące otwarcie i dobra wróżba na dalszą walkę o pozostanie w ekstraklasie.

Wielki wkład w wygraną gospodarzy miał Helver Tachack, który popisał się hat-trickiem. To właśnie Kolumbijczyk otworzył wynik w 10. minucie potyczki. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Piotr Skiepko. Oba trafienia były bardzo podobne. Citko wstrzeliwał piłkę z dystansu w okolice dalszego słupka, a koledzy z zespołu dostawiali do niej nogę.

- Takie zagranie zaleca nam nowy trener przy stałych fragmentach gry. Ja dostaję piłkę i uderzam, a reszta zespołu ma dokonywać rotacji i szukać sobie miejsca, by ewentualnie oddać strzał - tłumaczy Citko.

Na początku drugiej połowy gospodarze przeżywali trudne chwile, a kilka razy klasą błysnął doświadczony bramkarz Kamil Ulman, ratując kolegów przez kontaktowym trafieniem rywali. Na szczęście Słoneczni opanowali sytuację, uporządkowali grę i dobili rywala. Najpierw trafił Krystian Belzyt, a dzieła zniszczenia dokończył dwoma trafieniami Tachack. Lębork powinien przegrać dużo wyżej, po trzykrotnie białostoczanie trafili piłka w słupek, a po wycofaniu bramkarza kilka strzałów minimalnie nie osiągnęło celów.

- Najważniejsze jest zwycięstwo, które potwierdziło naszą dobą dyspozycję. Walczymy dalej i koncentrujemy się już na meczu z Legią Warszawa - kończy Citko.

WYNIKI 25. KOLEJKI
MOKS Słoneczny Stok Białystok - LSSS Lębork 5:0 (2:0).
Bramki: 1:0 - Tachack (10), 2:0 - Skiepko (19), 3:0 - Belzyt (23), 4:0 - Tachack (30), 5:0 - Tachack (40).

FC Toruń - AZS UW Wilanów Warszawa 4:1, Clearex Chorzów - AZS UG Gdańsk 6:1.
Grają w niedzielę: Red Dragons Pniewy - Dreman Opole Komprachcice (godz. 16), Futsal Team Brzeg - Górnik Polkowice (16), Red Devils Chojnice - Futsal Leszno (18), Piast Gliwice - Legia Warszawa (18), Constract Lubawa - Rekord Bielsko-Biała (18).

1. Piast Gliwice 24 63 116-52
2. Rekord Bielsko-Biała 24 61 134-53
3. Constract Lubawa 24 59 123-57
4. Dreman Opole 24 49 90-68
5. FC Toruń 25 39 78-80
6. Futsal Leszno 24 37 100-71