Jagiellonia Futsal poniosła w tym sezonie już 19. porażek i spadła na przedostatnie miejsce w tabeli Urszula Łobaczewska
Tylko do przerwy kibice Piasta Gliwice mogli odczuwać niepokój, bo walczący o obronę mistrzowskiego tytułu gospodarze prowadzili z prawie już zdegradowaną z ekstraklasy Jagiellonią Futsal Białystok 4:3. Na nieszczęście gości, po zmianie stron trafiali już tylko faworyci, wygrywając ostatecznie 9:3.

Od początku przewagę miał Piast, ale Jagiellonia potrafiła się odgryzać. Duża w tym zasługa Jacka Dzienisa, który strzelił pierwszego gola dla Żółto-Czerwonych i zaliczył asystę przy drugim, autorstwa Grzegorza Makala. Kiedy tuż przed syreną na przerwę bramkarza z Gliwic pokonał jeszcze Piotr Skiepko, murowany faworyt prowadził tylko 4:3.

Ważne wydarzenie miało miejsce w 23. minucie. Goście stworzyli groźną sytuację, ale nie wyrównali, a zamiast tego poszła szybka kontra i zrobiło się 5:3 dla Piasta, który stopniowo dokładał kolejne trafienie i wygrał wysoko. Po już 19. w tym sezonie porażce Jaga spadła na 15. - przedostatnie miejsce w tabeli.

2 marca (sobota) Jagiellonia Futsal zagra u siebie z Futsalem Leszno. Początek meczu o godz. 18, w hali ZSMech. przy ul. Broniewskiego 14.

WYNIKI 23. KOLEJKI

• Piast Gliwice - Jagiellonia Futsal Białystok 9:3 (4:3). Bramki: 1:0 - Miguel Pegacha (6), 1:1 - Jacek Dzienis (7), 2:1 - Breno Bertoline (12), 3:1 - Edgar Varela (16), 4:1 - Bruno Graça (17), 4:2 - Grzegorz Makal (18), 4:3 - Piotr Skiepko (20), 5:3 - Rafael Cadini (23), 6:3 - Rafael Cadini (32), 7:3 - Vinicius (33), 8:3 - Miguel Pegacha (37), 9:3 - Patrik Zaťović (39).
  • Red Dragons Pniewy - FC Toruń 5:4, Futsal Leszno - BSF Bochnia 6:3, AZS UW Wilanów Warszawa - Rekord Bielsko-Biała 2:5, Ruch Chorzów - Legia Warszawa 5:5, Widzew Łódź - Sośnica Gliwice 4:1, Dreman Opole Komprachcice - Eurobus Przemyśl 7:2, Constract Lubawa - We-Met Kamienica Królewska 12:0.

1. Rekord Bielsko-Biała 23 61 113-34
2. Constract Lubawa 23 60 158-42
3. Piast Gliwice 23 59 112-37
4. Futsal Leszno 23 45 119-69
5. Dreman Opole 23 45 104-57
6. BSF Bochnia 23 44 100-78
7. Widzew Łódź 23 36 84-79
8. Legia Warszawa 23 32 79-77