Ghana - Australia 1:1. Zobacz wideo

Redakcja
Ghana-Australia
Ghana-Australia. Wynik spotkania 1:1. Reprezentacja Ghany nie umiała wykorzystać osłabionej pozycji Australii.

Drużyna z antypodów już w 11. minucie wykorzystała błąd Richarda Kingsona. Bramkarz Ghany przy obronie strzału z rzutu wolnego wypuścił piłkę z rąk. Doskoczył do niej Brett Holman i mocnym strzałem wbił pod poprzeczkę.

Radość Australijczyków nie trwała jednak długo. W 24. minucie czerwoną kartkę za zagranie ręką zobaczył Harry Kewell, a sędzia podyktował rzut karny. Do remisu pewnym strzałem z 11 metrów doprowadził Asamoah Gyan.

Była to jednak ostatnia bramka tego spotkania. Przez drugą połowę meczu żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku, mimo wysiłków reprezentacji Ghany. Nie udało im się wykorzystać liczebnej przewagi. Mimo osłabienia Kangury nie dały zmienić wyniku.

Jednym z bohaterów tego spotkania był niewątpliwie Mark Schwarzer, który nie raz ratował swoją drużynę przed stratą gola.

Składy:

Ghana: Richard Kingson, John Pantsil, Jonathan Mensah, Lee Addy, Hans Sarpei -Anthony Annan, Kwadwo Asamoah, Kevin-Prince Boateng, Dede Ayew, Asamoah Gyan, Prince Tagoe.

Australia: Mark Schwarzer, Lucas Neill, Craig Moore, Brett Holman, Luke Wilkshire, Mark Bresciano, Jason Culina, Carl Valeri, Brett Emerton, Harry Kewell, David Carney.