Gol w ostatniej sekundzie i zwycięstwo SPR Nowe Piekuty w meczu ze Szczypiorniakiem

Radość drużyny SPR Nowe Piekuty po zwycięstwie ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka facebook/spr nowe piekuty
W derbach regionalnych w II lidze piłkarzy ręcznych drużyna SPR Nowe Piekuty pokonała Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka 26:25.

Zgodnie z przewidywaniami derbowe spotkanie SPR Nowe Piekuty ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka, rozegrane w hali w Rudce, było zacięte od pierwszej do ostatniej minuty, a nawet sekundy. Publiczność, która do ostatniego wolnego miejsca zapełniła halę, nie rozczarowała się emocjami na boisku.

Ta ostatnie sekunda

W 59 minucie Mateusz Kosakowski ze Szczypiorniaka doprowadził do wyrównania 25:25. Na 23 sekund przed końcem w posiadaniu piłki byli gospodarze, którzy rozegrali ostatnią akcję meczu.

Mateusz Puchalski odegrał na skrzydło piłkę, którą przejął Kamil Nogal i „wkrętką” posłał piłkę obok bramkarza gości umieszczając ją przy prawym słupku. Wkrótce sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Na parkiecie rozpoczął się taniec radości gospodarzy SPR Nowe Piekuty, którzy przynajmniej do następnego meczu obu drużyn rządzą na Podlasiu.

SPR Nowe Piekuty – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 26:25 (13:14)
SPR: Patrtryk Nesterowicz - Marcin Piekutowski 9, Mateusz Puchalski 5, Kamil Nogal 3, Hubert Filipiuk 3, Wojciech Stec 3, Arkadiusz Gumieniak 1, Rafał Kostro 1, Jakub Bartosiak 1, Michał Łapiński, Piotr Brzozowski, Karol Pruszyński, Adrian Kostro, Rafał Broniek, Przemysław Kalinowski.
Szczypiorniak: Robert Maksimowicz - Sebastian Pers 8, Mikita Baranu 7, Łukasz Płoński 4, Mateusz Kosakowski 3, Łukasz Antonik 2, Paweł Kowalczyk 1, Marcin Kniotek.