Holandia-Japonia 1:0. Zobacz wideo

Redakcja
Holandia-Japonia. Holendrzy wygrali bramką, którą zdobył zdobył Wesley Sneijder.

Holandia i Japonia rozpoczęły spotkanie z dobrych pozycji. Obie drużyny wygrały pierwsze mecze. Pierwsza połowa rozczarowała kibiców. Brakowało strzałów i dobrych akcji. Najciekawszym wydarzeniem pierwszej części gry było uderzenie jednego z Japończyków w... kamerę zawieszoną nad bramką Maartena Stekelenburga

W drugiej połowie "pomarańczowi" zaczęli odważniej atakować.

W 53. minucie padła bramka. Po zamieszaniu w polu karnym Robin van Persie zagrał piłkę na przedpole, gdzie znalazł się Wesley Sneijder, który uderzył na bramkę. Japoński bramkarz Eiji Kawashima nie zdołał obronić.

Japończycy próbowali odrobić straty, ale z marnymi efektami. W 85. i 88. minucie Holendrzy omal nie zwiększyli swojej przewagi do 2:0. Za każdym razem jednak Kawashima skutecznie bronił swojej bramki.

"Pomarańczowi" mają na koncie dwa zwycięstwa i prowadzą w grupie. W trzecim grupowym meczu zagrają z Kamerunem.