MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Horoskop – jak powstaje i co można z niego wyczytać? Poznaj najpopularniejsze rodzaje horoskopów

Alicja Hudzik
Horoskopy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą poznać swoją przyszłość.
Horoskopy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą poznać swoją przyszłość. Veronika Malchevska/Pexels
Horoskop bywa nazywany wróżbą lub przepowiednią. Jest to nic innego, jak prognoza na przyszłość. Osoby wierzące w horoskopy uważają, że na to, co jest nam pisane, wpływ ma m.in. położenie Słońca, Księżyca i planet Układu Słonecznego. Chcesz zgłębić tajniki horoskopów? Poznaj ich rodzaje i dowiedz się, jak się je odczytuje.

Dzięki horoskopom można się dowiedzieć o charakterze danego człowieka, jego zdolnościach oraz tym, jak wcielić je w życie.

Czym jest horoskop?

Horoskop to astrologiczna przepowiednia lub też opis charakteru danej osoby, sporządzone na podstawie znajomości układu ciał niebieskich w określonym czasie. Słowo horoskop wywodzi się z języka greckiego, powstało ono po połączeniu dwóch słów – oro (godzina) oraz skopein (podglądać). Horoskopy są znane już od czasów starożytnych!

W jaki sposób odczytuje się horoskop?

Aby obliczyć i odczytać horoskop, konieczna jest znajomość daty urodzenia danej osoby. Dzięki temu możliwe jest ustalenie znaku zodiaku i co za tym idzie, odkrycie ogólnych cech charakteru, skłonności oraz predyspozycji. Na zodiak składa się 12 gwiazdozbiorów, są to: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Panna, Lew, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik oraz Ryby.

Jak tworzone są profesjonalne horoskopy codzienne, miesięczne, celtyckie czy chińskie?

W profesjonalnych horoskopach, tworzonych przez astrologów, poza datą urodzenia, konieczne są również: godzina (co do minuty) urodzenia, a także dokładne współrzędne geograficzne miejsca urodzenia (długość oraz szerokość geograficzna). Dopiero na podstawie dokładnych obliczeń i znajomości położenia nie tylko Słońca, ale i pozostałych planet układu słonecznego możliwe jest stworzenie kosmogramu i uzyskanie dokładnej mapy osobowości danej osoby. Taki profesjonalny horoskop może dać zainteresowanemu dużą wiedzę na temat własnych atutów oraz wad - dzięki profesjonalnym horoskopom można zrozumieć, jak postępować w życiu, by być w zgodzie z samym sobą.

Jakie są rodzaje horoskopów?

Horoskop jest indywidualny i niepowtarzalny dla każdego człowieka. Przepowiednia jest tworzona na podstawie ustalenia położenia planet Układu Słonecznego.

Wyróżniamy kilka rodzajów horoskopów, są to:

  • horoskop celtycki – ten horoskop nawiązuje do bogactwa przyrody, a konkretnie flory, celtyckie Znaki Zodiaku otrzymały swoje nazwy od nazw cenionych przez Celtów drzew, takich jak np. wiąz czy cyprys.
  • horoskop chiński – w przeciwieństwie do innych znanych horoskopów, horoskop chiński odnosi się nie do dnia i miesiąca urodzenia, ale do roku. Wyróżniamy w nim takie Znaki Zodiaku jak: szczur, bawół, tygrys, królik, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies oraz świnia,
  • horoskop egipski – to horoskop znany już w czasach starożytnych, poszczególne znaki Zodiaku, które go tworzą, zostały nazwane na cześć egipskich bóstw. Wśród nich można wymienić znaki zodiaku takie jak: Thot, Amon, Hathor, Sebek, Ozyrys, Ptah, Horus, Neftyda, Anubis oraz Izyda.
  • horoskop Majów – w tym horoskopie nazwy poszczególnych Znaków Zodiaku nawiązują do nazw kamieni szlachetnych, takich jak np. onyks, diament, rubin czy ametyst.

Inne rodzaje horoskopów to także: horoskop dzienny, horoskop tygodniowy, horoskop miesięczny, horoskop zawodowy oraz horoskop partnerski.

Czym jest horoskop urodzeniowy?

Horoskop urodzeniowy to horoskop tworzony na podstawie konkretnej daty urodzenia danego człowieka. Horoskop urodzeniowy pomaga odkryć, jakimi cechami charakteru wyróżnia się dana osoba oraz jakimi wartościami kieruje się ona w życiu. Podpowiada on, czego w życiu lepiej unikać, jak dobierać sobie osoby z najbliższego otoczenia oraz jak postępować.

Czym jest horoskop dzienny (horoskop codzienny)?

Horoskop dzienny to przepowiednia, przygotowywana przez astrologa dla danej osoby, na konkretny dzień. Horoskop codzienny jest przygotowywany na podstawie znaków zodiaku, a także położenie planet oraz innych ciał niebieskich na niebie w danym momencie. Dostępne są także dłuższe wersje horoskopu, np. tygodniowy lub miesięczny.

Co mówi o tobie twoja data urodzenia? Numerologia zna odpowiedź! Dodawaj wszystkie cyfry ze swojej daty urodzenia aż uzyskasz jednocyfrowy wynik i sprawdź, co oznacza twoja liczba urodzenia!Przykład obliczenia liczby urodzenia dla osoby urodzonej 21 sierpnia 1999:21.08.1999: 2+1 + 0+8 + 1+9+9+9 = 39 → 3+9 = 12 → 1+2 = 3

Co mówi o tobie data urodzenia? Numerologia jak horoskop po...

Czym jest horoskop miesięczny?

Horoskop miesięczny to przepowiednia, przygotowywana przez astrologa dla danej osoby, aktualna na cały miesiąc. Horoskop miesięczny tworzy się na podstawie układu planet w danym miesiącu, biorąc pod uwagę znak zodiaku danej osoby. Stworzony przez profesjonalistę, horoskop miesięczny może ostrzec jego właściciela przed pechowymi dniami, a także wskazać mu te, które są odpowiednie na to, by np. podjąć nową pracę lub zaufać nowej osobie.

Na czym polega horoskop zawodowy?

Horoskop zawodowy to horoskop, który podpowiada, jaki zawód w życiu wybrać. Horoskop zawodowy pomaga odczytać określone cechy charakteru, predyspozycje oraz talenty i na ich podstawie dobrać dla danej osoby odpowiednią profesję., w której będzie się ona spełniać.

Co to takiego horoskop partnerski?

Horoskop partnerski to horoskop, który sporządza się dla par będących w związku. Na jego podstawie można określić dopasowanie pomiędzy partnerami oraz przewidzieć, czy dany związek ma szanse przetrwać. Niektóre Znaki Zodiaku mają określone predyspozycje oraz cechy charakteru, które czynią ich posiadaczy dobrymi partnerami w związku. Horoskop partnerski pozwala je odkryć. Inna odmiana horoskopu partnerskiego to horoskop erotyczny.

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Horoskop – jak powstaje i co można z niego wyczytać? Poznaj najpopularniejsze rodzaje horoskopów - Strona Kobiet

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna