MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hospicjum w Suwałkach już od lutego

opr online
Osoby chore z Suwałk i okolic będą miały fachową opiekę w hospicjum
Osoby chore z Suwałk i okolic będą miały fachową opiekę w hospicjum Marszałek województa podlaskiego
Suwałki. W dniu 03 grudnia 2008 roku został dokonany odbiór końcowy budynku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej przy ul. Szpitalnej w Suwałkach.

Nowo wybudowany budynek SP Zespołu Opieki Paliatywnej w Suwałkach w znacznym stopniu zabezpieczy zapotrzebowanie na świadczenia z zakresu opieki hospicyjnej na terenie miasta Suwałk i okolicy.

Hospicjum zapewni wszechstronną opiekę nad pacjentami z zaawansowanym procesem chorobowym niepoddającym się leczeniu przyczynowemu, tj. uśmierzenie dokuczliwych objawów, walka z wszechogarniającym bólem, zaspokojenie potrzeb psychosocjalnych i duchowych chorego oraz wspieranie jego rodziny w czasie choroby i po śmierci bliskiej osoby.

Jednocześnie kontynuowana będzie dotychczasowa działalność SP ZOP w zakresie domowej opieki paliatywnej, tj.: domowa opieka paliatywna, domowa opieka paliatywna nad dziećmi, poradnia medycyny paliatywnej, pielęgniarska opieka domowa; domowa opieka nad osobami wentylowanymi mechanicznie i domowa opieka nad dziećmi wentylowanymi mechanicznie.

Powierzchnia użytkowa całkowita budynku wynosi 1294,60 m2, w tym przychodnia SP ZOP - 360,30 m2, natomiast powierzchnia 20 łóżkowego oddziału szpitalnego -
934,30 m2.

Obecnie nastąpi wyposażanie budynku w niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną. Rozpoczęcie działalności Hospicjum przewidziane jest w pierwszej połowie 2009 r. (prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego).

Informację przekazał Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa podlaskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna