Siatkarze REA BAS-u Białystok oba tegoroczne mecze przegrali po 0:3
Siatkarze REA BAS-u Białystok oba tegoroczne mecze przegrali po 0:3 Urszula Łobaczewska
Początek 2024 roku nie jest dobry dla pierwszoligowych siatkarzy REA BAS-u Białystok, którzy ponieśli drugą porażkę 0:3, tym razem na wyjeździe z Bogdanką Arka Chełm. Mimo to sytuacja podlaskiego zespołu w tabeli nie jest zła, ale trzeba jak najszybciej zacząć wygrywać.

Przegraną z bardzo mocnym beniaminkiem można było wkalkulować, szczególnie że zespół REA BAS Białystok zagrał w osłabionym składzie, bez przyjmującego Adriana Kacperkiewicza i środkowego Adriana Gwardiaka, a ciągle nie w pełni sił jest rozgrywający Michał Witkoś.

- Trzeba też dodać, że graliśmy przeciwko zespołowi, który dotychczas u siebie oddał rywalom tylko dwa sety. Kibice, których na naszym meczu było około 1200, tworzą niesamowitą atmosferę i bardzo pomagają Arce - mówi prezes REA BAS-u Białystok Joanna Szeszko. - Elementem, który robił różnicę było szczególnie przyjęcie, z którym my mieliśmy problemy, a u rywali funkcjonowało ono bardzo dobrze - dodaje.

Arka - REA BAS Bialystok 3:0. W drugiej partii mieli kilka setboli

Sety otwarcia i zamknięcia były bez historii i przebiegały pod dyktando gospodarzy. Walka rozgorzała tylko w drugiej partii, w której goście z Białegostoku wyszli na prowadzenie 18:15. Niestety, rywale wyrównali i doszło do gry na przewagi. Nasz zespół miał trzy setbole, ale nie wykorzystał żadnego i w efekcie przegrał 29:31, a partię asem serwisowym zamknął Patryk Szwaradzki.

Najskuteczniejszym siatkarzem REA BAS-u Białystok był Jędrzej Goss, który zdobył 18 punktów, a dziewięć dołożył Karol Rawiak.

WYNIKI 17. KOLEJKI

• Bogdanka Arka Chełm – REA BAS Białystok 3:0 (25:15, 31:29, 25:20).
  • REA BAS Białystok: Rawiak, Janusz, Turski, Goss, Naliwajko, Gruszczyński, Ostaszewski (libero) oraz Lisicki i Witkoś.
  • Chrobry Głogów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3, Avia Świdnik - KPS Siedlce 3:1, AZS AGH Kraków - Astra Nowa Sól 2:3, Mickiewicz Kluczbork - Olimpia Sulęcin 3:1, Visła Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 1:3, MCKiS Jaworzno - MKS Będzin 0:3.
  • Mecz: Gwardia Wrocław - SMS PZPS Spała został przełożony na 1 lutego.

1. MKS Będzin 17 44 48:21
2. Avia Świdnik 18 42 46:19
3. Bogdanka Arka Chełm 17 39 43:18
4. BBTS Bielsko-Biała 17 35 44:26
5. Mickiewicz Kluczbork 17 32 38:31
6. Lechia Tomaszów Mazowiecki 17 31 39:30
7. Astra Nowa Sól 18 30 39:31