Białostoccy siatkarze (ciemniejsze stroje) nie dali rady rywalom z Bydgoszczy
Białostoccy siatkarze (ciemniejsze stroje) nie dali rady rywalom z Bydgoszczy Dariusz Bloch
Pierwszoligowej drużynie REA BAS Białystok nie udał się wyjazd do Bydgoszczy. Nasza drużyna przegrała z Visłą Proline 0:3. - Nie da się ukryć, że jesteśmy w małym dołku fizycznym. Teraz chodzi o to, by jak najszybciej z niego wyjść i znów zacząć punktować - mówi trener podlaskiego zespołu Krzysztof Andrzejewski.

Duży wpływ na wynik spotkania miał pierwszy set, w którym doszło do walki na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej gospodarze, triumfując 29:27.

- Rywali to uskrzydliło. Widać było, że siatkarze z Bydgoszczy nakręcili się, a my wręcz przeciwnie. Druga partia była jeszcze w naszym wykonaniu poprawna, a trzecią przegraliśmy już bardzo wysoko - opisuje Krzysztof Andrzejewski.

Trener REA BAS-u Białystok: Nie panikujemy

Po dobrym początku sezonu białostoczanie przegrali cztery z pięciu ostatnich spotkań i wypadli z czołowej ósemki tabeli.

- Mamy swoje problemy, ale nie panikujemy. To normalna kolej rzeczy, że zdarzają się słabsze mecze. Widzę, jak zespół pracuje na treningach i jestem dobrej myśli przed kolejnymi występami. Mamy do końca roku jeszcze trzy mecze i chcemy w nich się odbudować - deklaruje szkoleniowiec białostockiego pierwszoligowca.

WYNIKI 12. KOLEJKI

• Visła Proline Bydgoszcz - REA BAS Białystok3:0 (29:27, 25:22, 25:16).
  • REA BAS Białystok: Rawiak, Janusz, Turski, Goss, Kacperkiewicz, Gruszczyński, Ostaszewski (libero) oraz Kardasz i Gwardiak.
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki - SMS PZPS Spała 3:0, BBTS Bielsko-Biała - Olimpia Sulęcin 3:0, MKS Będzin - Astra Nowa Sól 3:1, MCKiS Jaworzno - KPS Siedlce 2:3, Chrobry Głogów - Gwardia Wrocław 3:2, Mickiewicz Kluczbork - Bogdanka Arka Chełm1:3, AZS AGH Kraków - Avia Świdnik0:3.

1. MKS Będzin 12 32 34:14
2. Avia Świdnik 13 31 33:13
3. Bogdanka Arka Chełm 12 28 30:11
4. BBTS Bielsko-Biała 11 22 28:17
5. Astra Nowa Sól 13 22 29:22
6. Mickiewicz Kluczbork 12 22 27:22
7. Visła Proline Bydgoszcz 12 22 26:18
8. Lechia Tomaszów Mazowiecki 12 22 28:20